Davydas Arlauskis: „Stengsimės apginti nugalėtojų vardą ne žodžiais, o savo darbais aikštėje“

Telšių „Džiugo“ komanda šį tarpsezonį buvo viena iš labiausiai minimų ekipų Lietuvos futbolo pasaulyje. Klubo vadovams teko ilgai svarstyti ką pasirinkti – riziką ir eiti rungtyniauti į aukščiausią šalies divizioną ar stabilumą ir likti rungtyniauti I lygoje. Vadovybė pasirinko pastarąjį variantą ir viltis į A lyga nukėlė kitiems metams. Tačiau visą pasaulį, tuo pačiu ir futbolą sustabdžiusi dabartinė situacija nežinomam laikui nukėlė ateinančio sezono pradžią. Sportuoti iš namų šiuo metu privesti ir „Džiugo“ futbolininkai, o komandos kapitonas Davydas Arlauskis sutiko atskleisti esamas komandos peripetijas.

Kaip sekasi pasiruošimas sezonui?

Į pasiruošimo procesą galima žvelgti dvejopai, greitai susirinkome į pirmąsias treniruotes ir anksti pradėjome ruoštis sezonui. Turėjome rungtynių su stipriais varžovais, kurios mums davė tikrai labai daug naudos. Nors dar tiksliai nežinojome kurioje lygoje žaisime pasiruošimas vyko sklandžiai. Aišku, iki to momento kai užklupo nelemtas virusas.

Kaip pasikeitė komandos atmosfera kai sužinojote, kad klubas A lygoje nežais?

Sunku atsakyti į šį klausimą, manau reiktų klausti visų atskirai, bet manau, jog komandinei dvasiai tai didelės įtakos nepadarė. Nes manome, kad kol kas nesame tinkamai pasiruošę atstovauti savo miestui aukščiausiame lygyje. O pralaimėti dideliais skirtumais bei liūdinti sirgalius taip pat nesinori.

Kokia komandoje atmosfera – visgi yra daug naujokų, ar lengvai pritapo jie prie komandos?

Tarp naujokų ir senbuvių tikrai vyksta puikus bendradarbiavimas. Jie puikiai žino ko čia atvyko ir kokie komandai yra keliami tikslai, tai problemų jokių neiškyla. Komandos tikslas yra žaisti futbolą ir laimėti. O kaip pavyks vieniems ar kitiems prisitaikyti pamatysime tolimesniame etape.

Praeita sezoną individualiai sužaidėte turbūt vieną geriausių sezonų karjeroje, kas tai nulėmė?

Praeitas sezonas buvo sėkmingas ne man, jis buvo sėkmingas visai komandai, klubui bei miestui. Dėl mano gero žaidimo didelis indėlis tenka visiems komandos nariams. Visi žaidėme kaip vienas kumštis, žinojome sezono tikslą ir jį išpildėme. Kaip sakoma, vienas lauke ne karys.

Praėjusį dukart buvote išrinktas mėnesio I lygos žaidėju, ko prieš tai to niekam nebuvo pavykę padaryti. Ar šie apdovanojimai pridėjo motyvacijos?

Tiesiog sekdavosi visiems ir man tuo pačiu. Gal atsidurdavau tinkamu laiku tinkamoje vietoje, tiesiog nežinau. Apie kažkokius apdovanojimus ar dar ką panašaus negalvojau, tikslas būdavo laimėti ir mums tai pavykdavo. Aišku malonu, kai specialistai tave pastebi ir išrenka geriausiu, bet kaip jau minėjau ne vieną kartą, svarbiausia buvo komandos rezultatai.

Sakoma, jog iškovoti titulą yra lengviau negu jį išsaugoti. Ar tikitės apginti nugalėtojų vardus?

Mes tą žinome ir be abejo stengsimės apginti nugalėtojų vardą ne žodžiais, o savo darbais aikštėje. Neužmirštame ir to, kad mums labai padeda dvyliktas komandos žaidėjas – mūsų puikieji sirgaliai.

Kaip minėjau, komandoje yra daug naujokų. Kaip manote, ar jie sugebės tinkamai pakeisti išvykusius komandos narius?

Komandos senbuviai stengiasi padėti, kad jie čia jaustųsi kuo geriau ir kuo greičiau pritaptų prie komandos. Stengiamės jiems padėti suprasti mūsų žaidimo braižą, mūsų komandos etiketą, komandos tradicijas. Jei įsiklausys trenerio nurodymų ir dirbs išvien su komanda, manau gausis puiki „kapela“. Kaip sakoma, pakeičiamų nėra.

Ar pačiam asmeniškai norisi save dar išbandyti A lygoje, vis tik ne vienerius metus ten praleidai?

Be abejo, visada yra noras save išbandyti pačiame aukščiausiame lygyje ir manau, jog laiko yra dar pakankamai. Žinoma, aukštesnis lygis reikalauja maksimalaus darbo, didžiulės koncentracijos bei noro siekti rezultatų. Bet aš to nebijau ir jei tik reikės, esu visada pasiruošęs žengti į A lygos arenas.

Jeigu „Džiugas“ būtų A lygoje, kaip manai, ar būtumėte sugebėję priešintis A lygos senbuviams?

Žinoma, lengva nebūtu, vien atsižvelgus į šių komandų biudžetus, statistikas, žaidėjų lygį. Norint įnešti bent kiek kovos turėtume pasistiprinti keliais aukštesnio kalibro žaidėjais.

Kaip vyksta treniruočių procesas karantino metu?

Kiekvienas turime asmenines programas ir pagal jas treniruojamės namų sąlygomis.

Ko palinkėtum „Džiugo“ sirgaliams?

Mūsų sirgaliai yra patys kiečiausi ir tai visiems įrodė. Palinkėčiau jiems visiems stiprybės, atsidavimo komandai, būti su mumis bet kokiu momentu, nes mums daug kartų yra lengviau žinant, kad turim šalia sirgalius. Tik jūs mums padėjote sunkiose akimirkose, tik jūsų skanduotės mums neleido palūžti sudėtingais rungtynių momentais, tik jūsų laimingi veidai mus vertė dar labiau stengtis ir žinoma dalelė iškovoto trofėjaus priklauso būtent jums.

Papildoma informacija dėl futbolo treniruočių

Vadovaujantis LR sveikatos apsaugos ministro valstybės lygio ekstramaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020 m. kovo 12 d. Nr. V-343 sprendimu, nuo 2020 m. kovo 13 d. iki kovo 27 d. nevyks futbolo treniruotės.
Taip pat atšauktos draugiškos futbolo varžybos kurios turėjo vykti 2020.03.15 tarp Telšių FC ,,Džiugas“ ir Jelgava B komandų.
Apie naujus sprendimus ir naujienas informuosime papildomai.

Sprendimas

Informacija

Pranešame, kad dėl susidariusios koronaviruso situacijos Lietuvoje šiandien Vyriausybė paskelbė, kad Lietuvoje bus stabdomas ugdymo procesas nuo 03.16d., atšaukiami beveik visi renginiai.
Atitinkamai rytoj Telšių rajono savivaldybė dar kartą sušauks ekstremalių situacijų komisijos posėdį apie kurio sprendimus sužinosime.
Kol kas mūsų įstaiga vadovaujasi ankstesniais sprendimais, kurie buvo rekomendacinio pobūdžio ir kol kas neformalaus ugdymo procesas nestabdomas (šiandien, rytoj), bet panašu, kad vadovaujantis bendrais nutarimais nuo 03.16 treniruotės laikinai nevyks.
Likime ramūs ir kantrūs.
Apie tolimesnius sprendimus informuosime artimiausiu metu.
Papildyta.
Švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymas dėl ugdymo plano pakeitimo (keičiama mokinių pavasario atostogų data).
Pagal ŠMSM informaciją analogiškas įsakymas rengiamas dėl priešmokyklinio ugdymo vaikų ir 1-4 klasių mokinių pavasario atostogų.
Informaciją dėl ikimokyklinio ugdymo įstaigų darbo, neformaliojo vaikų švietimo įstaigų ir kita reikalinga informacija bus pateikta kovo 13 d. po Telšių rajono savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos posėdžio.

Paaiškėjo „Džiugo“ varžovai I lygoje

Šiandien vykęs LFF Vykdomasis komitetas patvirtino, kad 2020 m. LFF I lygos pirmenybėse dalyvaus 14 komandų:

Telšių „Džiugas“
Alytaus „DFK Dainava“
Kėdainių „Nevėžis“
FA Šiauliai
Kauno „Hegelmann“
Kretingos „Minija“
„Jonava“
Vilniaus BFA
Mažeikių „Atmosfera“
Vilniaus „Riteriai B“
„Kauno Žalgiris B“
Vilniaus „Žalgiris B“
„Panevėžys B“
„Vilniaus Vytis“

Tiesa, tai gali būti dar ne galutinis komandų sąrašas. LFF Vykdomasis komitetas pažymėjo, jog jei „Vilniaus Vytis“ iki 2020 m. kovo 9 dienos nesusitvarkys finansinio kriterijaus, jį LFF I lygoje pakeis Marijampolės „Sūduvos B“ komanda.

Dar vienas naujokas „Džiugo“ gretose

„Džiugo“ gretose ateinantį sezoną rungtyniaus legionierius iš Japonijos Ryu Sakurai.

23 metų žaidėjas prieš tai rungtyniavo Tsukubos „FC Joyful Honda“ ekipoje, rungtyniaujančioje Japonijos žemesniuose divizionuose. Jau kuris laikas su komanda besitreniruojantis krašto saugo arba puolėjo pozicijose galintis žaisti legionierius savo vertę treneriams ir komandos vadovybei įrodė treniruotėse ir draugiškose rungtynėse.

Tai – jau šeštasis komandos naujokas šiame sezone. Primename, jog kiek ankščiau komandą papildė Martynas Vasiliauskas, Marius Paukštė, Rokas Stanulevičius, legionierius iš Brazilijos Giordano bei japonas Yudai Koike.

„Džiugas“ pratęsė bendradarbiavimą su dviem futbolininkais

„Džiugo“ ekipoje ir toliau matysime praėjusio sezono viduryje prie komandos prisijungusius 20-mečius Ronaldą Misiūną ir Roką Lazdinauską.

Krašto saugo pozicijoje žaidžiantis Ronaldas Misiūnas praėjusiame sezone sužaidė 11 rungtynių, iš kurių dauguma pradėjo startinėje sudėtyje, ir įmušė vieną įvartį.

Rokas Lazdinauskas, galintis žaisti krašto saugo ir gynėjo pozicijose, praėjusį sezoną sužaidė 11 rungtynių, įmušė 3 įvarčius ir atliko net 8 rezultatyvius perdavimus.

Abu žaidėjai kartu su „Džiugu“ praėjusį sezoną tapo I lygos nugalėtojais.

Papildyta vartininkų grandis

„Džiugas“ toliau rikiuoja gretas artėjančiam sezonui. Prie komandos oficialiai prisijungė 25 metų vartininkas Marius Paukštė. 

1,92 cm ūgio vartininkas gimė Utenoje, kur 2015 metais ir pradėjo savo karjerą gindamas Utenos „Utenio“ spalvas A bei I lygose. 2019 metų A lygos sezone vartininkas prisijungė prie FK „Palangos“ bei aikštėje pasirodė 9 rungtynėse.

Komandos naujokas vartininkų grandį sudarys su Povilu Survila bei Kęstučiu Pilipavičiumi.

 

„Džiugo“ gretose – brazilas

„Džiugas“ ateinančiame sezone turės dar vieną brazilą – komandą papildė centro gynėjo pozicijoje žaidžiantis Giordano Muller Piffero, geriau žinomas kaip Giordano. 26 metų gynėjas jau kuris laikas pluša treniruotėse su naujaisiais komandos draugais.

Žaidėjas į Telšius atvyko iš Suomijos antrajame pagal pajėgumą divizione žaidžiančios AC „Kajaani“ ekipos. Praėjusį sezone Suomijoje gynėjas sužaidė 25 rungtynes, įmušė tris įvarčius ir atliko rezultatyvų perdavimą. Italijos ir Brazilijos pilietybes turintis gynėjas taip pat per savo karjerą taip pat žaidė įvairiuose Brazilijos klubuose, tarp jų – antrajame pagal pajėgumą Brazilijos divizione žaidžiančioje „Juventude“ ekipoje, legionieriaus duonos taip pat ragavo Portugalijos antrajame pagal pajėgumą divizione, kur gynė „Beira-Mar“ ekipos garbę.

Giordano tapo ketvirtuoju komandos naujoku. Kiek ankščiau komandą papildė Yudai Koike, Martynas Vasiliauskas bei Rokas Stanulevičius. Tuo tarpu kroatas Jozef Kuqi jau sugrįžo į gimtąją Kroatiją ir „Džiugo“ spalvų ateinančiame sezone negins.

„Džiugas“ apsisprendė

2019 m. I lygos nugalėtoju tapęs ir teisę žaisti A lygoje iškovojęs Telšių „Džiugas“ išimties tvarka LFF Vykdomojo komiteto malonės būdu į A lygą patekti nebandys. Tai trečiadienį patvirtino klubo vadovybė. Įvertinus visus privalumus ir trūkumus, klubas nebūtų pasiruošęs stabiliai išsilaikyti šį visą sezoną, todėl nuspręsta, kad naudingiau atsakingai ruoštis dalyvauti A lygoje 2021 metais.

Sunkų sprendimą lėmė keletas priežasčių:

  • Per trumpą laikotarpį nesurinkta pakankamai pagrįstų lėšų minimalioms komandos sezono išlaikymo išlaidoms užtikrinti, keletas stambių rėmimo projektų vis dar derybų eigoje;
  • Trūksta žmogiškųjų išteklių būtiniausioms funkcijoms;
  • Nepakankamai paruošta infrastruktūra (stadionų apšvietimo problemos, kt. remontai);
  • Finansinių galimybių rizika dėl komandos formavimo;

To pasekoje, klubas įžvelgia galimas grėsmes, t.y. finansines problemas sezono metu, kurios gali ne tik trikdyti žaidėjų motyvaciją,bet ir išbalansuoti tolimesnę klubo veiklą, prastesni komandos rezultatai gali sukelti įtarinėjimus ir įtampą klubo viduje, taip pat mažiau finansinių ir žmogiškųjų resursų tektų jaunimo akademijos veiklai, kuriai vadovai, priešingai, mato poreikį skirti daugiau dėmesio ir vis gerinti kokybinius vaikų mokymo bei ugdymo aplinkos apsektus.

Pažymime, kad klubo tikslas – dalyvauti aukščiausioje šalies lygoje, buvo, yra, ir bus, tačiau vertindami ankstesnius pavyzdžius praktikoje ir realistiškai įvertinę šios dienos finansines galimybes 2020 m. sezonui, jaučiame atsakomybę priimti tokius sprendimus, kurie nepakenktų ilgai formuotam klubo įvaizdžiui, veiklos plėtojimui ir stabilumui. Norime būti geriau pasirengę žengti į naujus iššūkius su didesniu tikėjimu sėkme ir užtikrintomis garantijomis, nei pavyko surinkti per šį trumpą laikotarpį.

2020 m. Pirmos lygos sezone bus  keliami aukščiausi tikslai sportiniu principu užsitikrinti galimybę 2021 m. dalyvauti bent 8 komandų A lygoje sustiprėjus iš vidaus ir žengiant tvirtesne koja.

Klubo pranešimas dėl viešumoje pasirodžiusios informacijos

“Džiugas“ nori patikslinti viešojoje erdvėje pasirodžiusius pranešimus, kurie formuoja tam tikrą nuomonę visuomenėje, jog apeliaciją A lygos licencijai gauti pateikęs „Džiugas“ jos negavo, kadangi nesumokėjo pilno apeliacijos teikimo žyminio mokesčio ir tai yra esminė priežastis.

„Džiugas“ prisiima atsakomybę už neapgalvotą ir skubotą sprendimą, kurį nulėmė įtemptas pasiruošimo laikotarpis ir nesuvokimas, jog ta maža operacija, gali kainuoti A lygos licenciją net nenagrinėjus apeliacijos, buvo ir žmogiška klaida atliekant pavedimą pirmu kartu, buvo emocijų dėl principinio raginimo atlikti likutį, galiausiai vadovo vardu pripažįstama, nebuvo įvertinta tokia pirmą kart taikomo apeliacinio žyminio mokesčio svarba apeliacijos taisyklėms. Bet, neneigsime, kad tam įtakos padarė ir tam tikros abejonės dėl „Džiugo“ pasirengimo tvirtai žengti į A lygą, o ne, skirtingai nei buvo atvaizduota viešojoje erdvėje, piniginių lėšų trūkumas. Ar suteikta licencija būtų buvusi į naudą įvaizdžiui? Galbūt.

„Džiugas“ pripažįsta taisyklių svarbą ir visada jų laikosi, neturi didesnių skolinių įsipareigojimų ir yra skaidrus klubas, todėl klubą nustebino apeliacinio komiteto sprendimas nenagrinėti apeliacijos, nors buvo laiku pateikti ir papildyti duomenys, atitinkantys kriterijus iki 02.12 dienos vidurdienio kaip nurodė LFF, spėta laiku pateikti ir teigiamą audito išvadą bei pozityviai tikėtasi licencijos.

Klubas taip pat nori patikslinti, kad ši situacija ir neišduota licencija šiek tiek privertė kitu kampu pažiūrėti į esamą situaciją, tiek morališkai tiek finansiškai dar kart įsivertinti galimybes dalyvauti aukščiausioje šalies lygoje ir planuoja artimiausiu metu (manoma iki 02.19) priimti galutinį sprendimą kaip elgtis.

Klubas apgailestauja, kad visiems gerbėjams ir futbolo mylėtojams vis tenka skaityti įvairias interpretacijas, todėl  nori visiems palinkėt likti budriems ir kantriems, „Džiugas“ priims tik tikrai tai dienai geriausią sprendimą, dėl kurio po to nereikėtų gailėtis ir nusivilti.

Todėl reziumuojant norime užtikrinti, kad Klubo tikslas – dalyvauti aukščiausioje lygoje, buvo, yra, ir bus. Tik vertindami begalę pavyzdžių praktikoje, norime būti pasirengę ir žengti į bet kokį naują iššūkį su malonumu, nuoširdžiu tikėjimu, bent minimaliomis garantijomis, kaip būdavo iki šiol klubui augant. Nuolat žingsnis po žingsnio augant.