„Džiugo“ gretas papildė jaunas vartininkas

Prie Telšių „Džiugo“ šiandien oficialiai prisijungė vartininkas Kajus Urbietis.

17-metis šiauliškis nuo 12 metų tobulėjo Nacionalinėje futbolo akademijoje Kaune. Kajus taip pat yra nuolatinis Lietuvos jaunimo rinktinių narys. Verta paminėti, jog  vartininkas yra dalyvavęs ne vieno užsienio klubo peržiūroje, o tarp garsesnių klubų žaidėjas savo vertę įrodinėjo ir Genujos „Sampdoria“ atstovams. Pusę sezono vartininkas praleido ir Italijos Serie D pirmenybėse rungtyniaujančiam S.S. „Matelica“ klubui. Jau nuo pasiruošimo sezonui pradžios prie pagrindinės komandos treniruočių prisijungęs Kajus Urbietis kartu su Nedu Kulevičium ir Kęstučiu Pilipavičium sudarys ateinančio sezono „Džiugo“ vartininkų grandį.

Taip pat žinoma, jog sekančiame sezone komandoje liks klaipėdiškis Skirmantas Rakauskas. Praėjusio sezono viduryje prie „Džiugo“ prisijungęs universalus žaidėjas per 10 sužaistų rungtynių spėjo pelnyti 5 įvarčius. 

Komandoje sekantį sezoną nebeliks ukrainiečio Vitalijaus Polianskio. Svarbia komandos dalimi per du sezonus tapęs vidurio gynėjas „Džiugo“ gretose sužaidė 54 rungtynes per kurias pasižymėjo 7 įvarčiais. Linkime gynėjui sėkmės tolesnėje karjeros stotelėje.

„Džiugas“ sužinojo visus varžovus I lygoje

Penktadienį Vilniuje, LFF būstinėje Vykdomasis komitetas nusprendė I lygos dalyvių skaičių. 

Paaiškėjo, jog naujajame sezone I lygoje dalyvaus 16 komandų. Tai reiškia, jog viena komanda per sezoną sužais 30 rungtynių.

Telšių „Džiugo“ varžovais ateinančiame sezone bus senbuviai Gargždų „Banga“, Kėdainių „Nevėžis“, „Pakruojis“,  Vilniaus „Žalgiris B“, Kauno „Stumbras B“, „Riteriai B“, Alytaus „Dainava“, Vilniaus „Vytis“, „Kupiškis“ bei I lygos naujokai – šiais metais susikūręs FK „Vilnius“, II lygos Vakarų zonos čempionai Kretingos „Minija“, Mažeikių „Atmosfera“, II lygos Pietų zonos čempionai Kauno „Hegelmann Litauen“, iš A lygos iškritusi „Jonava“ ir FA „Šiauliai“.

Būtent Telšiuose prasidės I lygos sezonas – jau kovo 22 dieną 16 valandą dirbtinės dangos stadione susikausime su „Kupiškio“ ekipa. Rungtynėmis su pastarąja komanda pradėjome ir praėjusį sezoną. Antrąsias rungtynes telšiškiai žais kovo 31 dieną Kaune prieš naujokus „Hegelmann Litauen“, o balandžio 4 dieną į Telšius atvyks dar vienas I lygos naujokas – Mažeikių „Atmosfera“. 

Kviečiame atvykti ir pamatyti naujam sezonui pasiruošusią „Džiugo“ komandą!

Kovo 11-tają vaikai Telšiuose šventė stadione

Kovo 11 dieną Telšių dirbtinės dangos stadione vyko 2008 m. gim. „Autoarka“ vaikų turnyras, kuriame dalyvavo komandos iš Klaipėdos, Plungės, Gargždų, Šiaulių ir Mažeikių. Nors oras turnyro metu buvo permainingas, vaikams tai šventės nesugadino. Turnyro nugalėtojais tapo Gargždų „Bangos“ auklėtiniai, finale įveikę FA „Šiaulių“ jaunimą. Trečiąją vietą iškovojo“Džiugo“ auklėtiniai, įveikę Plungės „Babrungo“ futbolininkus.

„Džiugo“ peržiūroje – keturi užsieniečiai

Telšių „Džiugas“ toliau aktyviai rengiasi artėjančiam sezonui. Keliais pajėgiais naujokais pasipildęs klubas ir toliau ieško žaidėjų, galinčių sustiprinti komplektaciją. Būtent tokiais žaidėjais gali tapti į peržiūrą atvykę rusas Nikita Verkhunovas, azerbaidžanietis Elsavaras Bakirzadehas, brazilas Leo Antonio ir amerikietis Garmina Paygar.

18-metis centro gynėjas Nikita Verkhunovas į peržiūrą atvyko iš Samaros „Krylya Sovetov“ komandos, žaidžiančios Rusijos aukščiausioje lygoje. Nors pagrindinėje ekipoje 1,90 m. gynėjas debiutuoti nespėjo, rusas reguliariai žaidė Rusijos jaunimo lygoje bei atstovavo „Krylya Sovetov“ dublerius trečiajame pagal pajėgumą Rusijos divizione. 

24 metų atakuojantis saugas Elsevaras Bakirzadehas didžiąją savo karjeros dalį praleido gimtajame Azerbaidžane, kur atstovavo eilę pajėgių klubų. Dar būdamas jauno amžiaus 2008-2009 metais žaidėjas priklausė garsiam FK „Qarabag“ klubui, o 2009-2014 m. atstovavo FK „Qabala“ klubą, kurį 2011 m. treniravo legendinis Tony Adams. Žaidėjas dar keletą sezonų žaidė Azerbaidžane, o pastaruoju metu – FC „Lux“ komandoje iš Švedijos.

21 metų saugas Leonardo Antonio į peržiūrą atvyko iš San Paolo „Portuguesa“ ekipos, rungtyniaujančios ketvirtajame pagal pajėgumą Brazilijos divizione. Tuo tarpu 25 metų amerikietis Garmina Paygar į Lietuvą atvyko iš Colorado „Switchbacks“, žaidžiančios ketvirtoje pagal pajėgumą JAV divizione. Galingai sudėtas žaidėjas rungtyniauja centro puolėjo pozicijoje.

Rusas ir azerbaidžanietis jau žaidė  pastarosiose draugiškose rungtynėse prieš Rygos FK „Audą“, o amerikietis ir brazilas į Lietuvą atvyko šeštadienį. Žaidėjai treniruotėse ir sekančiose draugiškose rungtynėse sieks įrodyti savo vertę trenerių štabui.

2011 m. gim. džiugiečiai žaidė tarptautiniame turnyre Kaune

Savaitgalį dar viena „Džiugo“ vaikų grupė dalyvavo futbolo turnyre. Mariaus Šlutos 2011 m. gim. auklėtiniai Kauno sporto halėje varžėsi turnyre „Kaunas City Cup“ kur žaidė su pajėgiomis komandomis – Kauno „Fortūna“, „Tauru“, FA „Vyčiu“, Vilniaus „Žalgiriečiu“, Alytumi, KFA, lenkų „Rona“ ir „Bialystok“. 

Jaunieji telšiškiai demonstravo žemaitišką charakterį ir puikiai kovojo viso turnyro metu ir tik finale nusileido „Žalgiriečiui“. Vaikai stengėsi, demonstravo išmoktus apgaulingus judesius, kovingai atiminėjo kamuolį ir pelnė daug gražių įvarčių. Treneris ir tėveliai džiaugiasi ir didžiuojasi jaunaisiais futbolininkais bei jų rodomu noru tobulėti.

2010 m. gim. auklėtiniai dalyvavo turnyre Latvijoje

2010 m. gim. jaunieji džiugiečiai (treneris Rolandas Leščius) savaitgalį praleido Grobinos mieste Latvijoje, kur su kitomis Latvių komandomis išbandė savo jėgas. „Grobinas Kauss“ turnyre jaunieji futbolininkai atidavė daug jėgų, parodė daug noro ir drąsiai kovojo su varžovais. Treneris džiaugiasi auklėtiniais ir dėkoja tėveliams už palaikymą!

Draugiškose rungtynėse telšiškiai įveikė latvius

Kovo 2 dieną Telšių dirbtinės dangos stadione naujam sezonui besiruošiantys „Džiugo“ futbolininkai rezultatu 3:0 įveikė Rygos JDFS „Alberts“ komandą iš Latvijos. Rygiečiai, kurie taip pat ruošiasi Latvijos I lygos pirmenybėms praėjusį sezoną Latvijoje užėmė 10 vietą. 

„Džiugas“ nuo pat pirmų minučių kontroliavo rungtynių eigą ir naudodami „presingą“ neleido varžovams ilgai užsibūti su kamuoliu. 

Nors telšiškiai sukūrė daug progų, pasižymėti pavyko tik įpusėjus pirmajam kėliniui – po Deivido Šiušos reidu dešiniuoju kraštu ir „skerso“ į baudos aikštelę perdavimą „uždarė“ Andrius Lipskis.

Antrajame kėlinyje telšiškiai įmušė dar du įvarčius. Sužaidus kiek daugiau nei 20 min. Andrius Lipskis nuginklavo latvių vartininką „vienas prieš vieną“, o dar po 10 min. Konstantinas Šulcas galingu smūgiu iš už baudos aikštelės pelnė trečiąjį „Džiugo“ įvartį.

Verta paminėti, jog besibaigiant rungtynėms antrą geltoną kortelę gavo Skirmantas Rakauskas. 

„Džiugui“ dėl traumos šiose rungtynėse dar negalėjo padėti ir Marius Papšys.

Sekančios rungtynės – kovo 9 dieną Rygoje prieš „Auda“ ekipą.

„Džiugo“ auklėtiniai dalyvavo turnyre Mažeikiuose

Sekmadienį 2008 m. gim. dvi „Džiugo“ jaunųjų futbolininkų komandos praleido Mažeikiuose ir dalyvavo turnyre. Puikų žaidimą demonstravusioms jaunųjų džiugiečių komandoms treneris Andrius Lipskis iškėlė uždavinius – jausti malonumą, šypsotis, palaikyti savo draugą visose situacijose ir stengtis būti su kamuoliu – ką vaikai puikiai įgyvendino.

2008 m. gim. jaunieji futbolininkai dalyvavo turnyre Latvijoje

Vasario 23-24 dienomis 2008 m. gimimo „Džiugo“ auklėtiniai dalyvavo turnyre Grobinos miestelyje Latvijoje.  Treneris Andrius Lipskis džiaugiasi, jog antrąją turnyro dieną jaunieji futbolininkai susikaupė, išsivadavo iš susikaustymo ir sugebėjo parodyti tai, ką moka šiai dienai. Treneris pabrėžia, jog norint pasiekti dar didesnį meistriškumą su kamuoliu dirbti reikia ne tik treniruotėse, bet ir laisvalaikiu!

Arenoje įvyko „Domidėjos“ turnyras

Telšiuose savaitgalį įvyko dar vienas vaikų turnyras.

Šį kartą 2011 m. gim. „Domidėja“ 4×4 vaikų turnyre Telšių arenoje dalyvavo komandos iš Šiaulių, Mažeikių, Klaipėdos ir Plungės. Kai kurių miestų komandos atsivežė ir po dvi vaikų komandas. Kaip jau tapo įprasta praktika tokiuose turnyruose, visi vaikai už pastangas buvo apdovanoti ir pasveikinti. Turnyro svečius ir dalyvius aplankė ir pasveikino savivaldybės administracijos direktorius Imantas Motiejūnas.

Norime padėkoti įmonei UAB „Domidėja“ ir jos vadovui Dovydui Česnauskiui už pagalbą ir paramą organizuojant turnyrą vaikams.

Telšių arenoje – „Esimedos“ turnyras

Savaitgalį Telšiai pulsavo jaunimo futbolu – kol dirbtinės dangos aikštėje kovas pradėjo U-17 jaunimas „Žemaitijos taurės 2019“ I ture, Telšių arenoje įvyko vaikų turnyras.

2012 m. gim. „Esimeda“ 4×4 vaikų turnyre dalyvavo komandos iš Šiaulių, Mažeikių, Klaipėdos ir Plungės. Kai kurių miestų komandos atsivežė ir po dvi vaikų komandas. . Turnyro dalyvius pasveikino ir puikia Arenos atmosfera pasidžiaugė Martynas Armalis, sveikinimo žodį jauniesiems žaidėjams tarė ir pagrindinis šio turnyro remėjas UAB „Esimeda“ direktorius Simas Bukauskas. Taip pat turnyro dalyvius aplankė ir meras Petras Kuizinas bei sporto tarybos pirmininkas Valdas Zykas.