FC ,,Džiugas“ 2017 m. sezonas

Prisiminkime, kaip klostėsi sezonas ir kas jame įvyko įdomaus.

Vyrai.

„Piramidės viršūnėje“ pagrindinė FC „Džiugo“ vyrų komanda įvykdė savo tikslus patekti į TOP5 ir trečiajame savo sezone I lygoje iškovojo būtent 5-ąją vietą. „Džiugas“ pirmajame savo sezone 2015 m. iškovojo 10 vietą, o praėjusiame – 7 vietą. Šiemet telšiškiai per 28 sužaistas rungtynes iškovojo 14 pergalių, 8 rungtynes sužaidė lygiosiomis ir patyrė 6 pralaimėjimus bei surinko 50 taškų. „Džiugas“ įmušė 56 įvarčius, o praleido 35, tad sezoną pabaigė su solidžiu įmuštų-praleistų įvarčių skirtumu (+21).  Continue reading „FC ,,Džiugas“ 2017 m. sezonas“

2006 g.m. ,,Džiugo” komanda LVJFA 9×9 finale iškovojo 7-ąją vietą

Spalio 29 dieną Marijampolėje finišavo dvi dienas vykęs 2006 g.m. LVJFA Lietuvos vaikų 9×9 finalas, kuriuose ,,Džiugo” komanda iškovojo 7-ąją vietą.

Kaip rašėme ankščiau, pirmąją dieną mūsų vaikinukai kovojo su šiomis komandomis:

su Šiaulių futbolo akademija rezultatu 0:2 pergalę šventė varžovai,
antrose rungtynėse su FK ,,Garliava” sužaista lygiosiomis 1:1. Continue reading „2006 g.m. ,,Džiugo” komanda LVJFA 9×9 finale iškovojo 7-ąją vietą“

„Džiugo“ sezono apžvalga

Spalio 21 dieną sužaidę paskutines rungtynes su Klaipėdos „Koralu“ telšiškiai užsitikrino 5 vietą turnyrinėje lentelėje ir paskutinį kartą šį sezoną palepino savo sirgalius gražiais įvarčiais ir gražia pergale. Jūsų dėmesiui pateikiame šio sezono apžvalgą ir įdomiausius faktus.

Įtempta pradžia

„Džiugui“ šio sezono startas toli gražu nebuvo lengviausias. Turnyrą pradėję pralaimėjimu „Stumbro B“ ekipai, telšiškiai per pirmąsias 7 rungtynes iškovojo vos 1 pergalę, 3 kartus sužaidė lygiosiomis ir patyrė 3 pralaimėjimus. Nors „Džiugas“ per pirmąsias 7 rungtynes įmušė net 16 įvarčių ir praleido 15, komandos rezultatai sirgalių tikrai nedžiugino.

Nepralaimėtų rungtynių serija

Gegužės pabaigoje po nesėkmingo starto iš komandos vyr. trenerio pareigų pasitraukus Deiviui Kančelskiui, prie komandos vairo stojo asistentu dirbęs Vijūnas Vasiliauskas. Jau sekančiose rungtynėse „Džiugas“ įveikė „Trakų B“ ekipą rezultatu 1:0, ir kaip paaiškėjo veliau, tai buvo net 11 nepralaimėtų rungtynių serijos pradžia. Iš 11 rungtynių net 8 kartus pergalę šventė telšiškiai, o lygiosios buvo pasiektos su šio sezono I lygos čempione FK „Palanga“ bei 4 vietą užėmusia Alytaus DFK „Dainava“.

Kova dėl medalių

„Džiugas“ po nesėkmingos sezono pradžios sugebėjo sugrįžti į kovą dėl medalių ir turėjo visas galimybes savo rankose. 28 ture „Džiugas“ dėl 3 vietos kovėsi su tiesioginiu konkurentu „DFK Dainava“, pralaimėjo rezultatu 1-0 ir praktiškai prarado galimybes iškovoti prizinę vietą. Tiesa, situacija „Džiugui“ galėjo būti kiek lengvesnė, jei telšiškiai atitinkamai 25 ir 26 turuose namie būtų įveikę turnyrinėje lentelėje kur kas žemiau esančias ekipas – Tauragės „Taurą“ (0:0) bei FK „Panevėžį“ (2:5).

Penktoji vieta

„Džiugas“ įvykdė savo tikslus patekti į pirmąjį penketuką ir trečiajame savo sezone I lygoje iškovojo būtent penktąją vietą. „Džiugas“ pirmajame savo sezone iškovojo 10 vietą, o praėjusiame sezone – 7 vietą. Telšiškiai per 28 sužaistas rungtynes iškovojo 14 pergalių, 8 rungtynes sužaidė lygiosiomis ir patyrė 6 pralaimėjimus bei surinko 5 taškų. „Džiugas“ įmušė 56 įvarčius, o praleido 35, tad sezoną pabaigė su solidžiu įmuštų-praleistų įvarčių skirtumu (+21)

Naujokų indėlis

Šiame sezone blizgėjo prieš sezoną ir įpusėjus sezonui komandą papildę naujokai. Tomas Birškys įmušė 12 įvarčių, Edvinas Jasaitis pridėjo 6, o gynėjas Vitalijus Polianskis prie komandos pergalių prisidėjo 4 įvarčiais. Sezonui įpusėjus komandą itin sustiprino ir vartininkas Ronaldas Grižas, įsitvirtinęs startinėje sudėtyje ir tapęs sirgalių numylėtiniu, bei krašto gynėjas Konstantin Shults, užtikrintai rungtyniavęs gynybos linijoje.

Rezultatyvumas

Komandą į pergales, kaip ir tikėtasi, vedė Vaidas Viktoravičius – praėjusio sezono rezultatyviausias „Džiugo“ žaidėjas nenuvylė ir šiemet. Per pirmąsias 6 rungtynes Vaidas įmušė net 8 įvarčius ir demonstravo puikią sportinę forma, nors komandai ir nesisekė, tačiau įpusėjus sezonui puolėjas prarado vietą startinėje vienuolikėje ir vėl prabilo sezono pabaigoje – tuo galėjo įsitikinti Klaipėdos „Koralas“, kuriam Vaidas Viktoravičius paskutinėse sezono rungtynėse įmušė 3 įvarčius, tapdamas antru rezultatyviausiu turnyro žaidėju su 16 įvarčių per 27 rungtynes. Rezultatyviai rungtyniavo ir Tomas Birškys, per 27 rungtynes įmušęs 12 įvarčių. Kartu sudėjus Vaidas ir Tomas įmušė puse komandos įvarčių šį sezoną – 28 iš 56.

Sirgalių indėlis

Kaip ir tikėtasi, didelį vaidmenį šį sezoną vaidino ir prie komandos pergalių itin prisidėjo komandos sirgaliai, kurie lydėjo komandą net į tolimiausias išvykas. Klubas džiaugiasi, jog mūsų sirgaliai yra girdimi ne tik Telšių stadione, bet ir kituose šalies stadionuose! Klubas nuoširdžiai dėkoja sirgaliams ir kviečia kartu laukti sekančio sezono!

Sezoną „Džiugas“ užbaigė „Koralo“ sutriuškinimu

„Džiugas“ savo sezoną vainikavo įspūdinga pergale – Klaipėdoje vieną iš artimiausių turnyrinės lentelės persekiotojų, „Koralą“, telšiškiai įveikė rezultatu 6-2 ir šiame sezone finišavo penktojoje vietoje. Rungtynėse veiksmo netrūko jau nuo pat pirmojo teisėjo švilpuko – nesužaidus dar nė minutės, klaipėdiškių atstovas Erikas Vainoras išvedė savo komandą į priekį, tačiau jau 5 minutę Vaidas Viktoravičius rezultatą išlygino. Rungtynėse netrūko ir kietos kovos – pirmajame kėlinio viduryje geltonas korteles užsidirbo „Koralo“ atstovai Gediminas Kruša ir jau minėtas Erikas Vainoras, o telšiškių gretose – Vitalijus Polianskis. Tačiau kertiniai rungtynių momentai įvyko būtent pirmojo kėlinio pabaigoje – 36 minutę Vaidas Viktoravičius persvėrė svarstykles į „Džiugo“ pusę, o 41 minutę „Koralo“ atstovas Karolis Inta buvo nubaustas raudona kortele. Ši pražanga kainavo ir įvartį – baudos smūgį realizavo Andrius Lipskis. 71 minutę Konstantinas Šulcas įmušė ketvirtą „Džiugo“ įvartį, o jau 73 minutę „Koralas“ rezultatą sušvelnino – įmušė Gediminas Krušą. Į tai greitai atsakė ir telšiškiai – jau 76 min. trečiąjį įvartį į varžovų vartus pasiuntė Vaidas Viktoravičius, o tiksint pridėtam laikui, po keitimo pasirodęs Tomas Vyšniauskas įspūdingu smūgiu į viršutinį vartų kampą įmušė paskutinį „Džiugo“ įvartį – 6:2. Ši pergalė „Džiugui“ leido finišuoti 5-toje vietoje.

Atkakliose rungtynėse – „Džiugo“ pergalė Šilutėje

Spalio 15 dienos popietę Šilutės stadione, „Džiugas“, aktyviai palaikomas gausiai atvykusių sirgalių, sunkiose rungtynėse rezultatu 3:1 įveikė Šilutę ir dar nepraranda vilties iškovoti bronzos medalį. Kaip ir tikėtasi, „Džiugas“ aktyviau pradėjo rungtynes ir jau 7 minutę įvartį pelnė Tomas Birškys. Įmušus pirmąjį įvartį telšiškiai nemažino apsukų ir sukūrė aibę progų, tačiau realizuoti jų nepavyko. Antrajame kėlinyje, po pražangos prieš pat „Džiugo“ baudos aikštelę, rezultatyviausias „Šilutės“ futbolininkas puikiu smūgiu nuginklavo Ronaldą Grižą. Įtampą rungtynėse augo: nors „Džiugas“ ir kontroliavo rungtynių tempą, į atakas leidosi ir šilutiškiai. Tačiau 76 minutę po kvailos „Šilutės“ žaidėjo pražangos prieš Edviną Jasaitį baudos aikštelėje, Tomas Birškys realizavo 11 m. baudinį, o 80 minutę pelnė dar vieną įvartį į „Šilutės“ vartus ir taip nulėmė rungtynių baigtį. Taip pat verta pažymėti, jog šiose rungtynėse debiutavo po keitimo pasirodęs, vos 15 metų turintis telšiškis Rokas Aušinskis. Po šios pergalės „Džiugas“ pakilo į 5 vietą, o sekančiose ir paskutinėse rungtynėse šeštadienį vyks į Klaipėdą, kur susitiks su artimu konkurentu – neblogą formą demonstruojančiu Klaipėdos FK „Koralu“. Kviečiame palaikyti komandą paskutinėse sezono rungtynėse!

„Šilutė“ 1-3 „Džiugas“

LFF I lyga, 29 turas, 2017-10-14

7′ Tomas Birškys [0-1]

57′ Julius Kasperavičius [1-1]

76′ Tomas Birškys [1-2]

80′ Tomas Birškys [1-3]

„Dainava“ nulėmė rungtynių pabaigą vienu taikliu smūgiu

Penktadienį „Džiugas“ skubėjo į Alytų, kur susirungė su „DFK Dainavos“ komanda. Deja, tačiau išsaugoti trečiosios vietos turnyrinėje lentelėje nepavyko – tam koją pakišo vienintelis ir pergalingas alytiškiams tos dienos įvartis. Pirmasis pavojingas rungtynių epizodas priklauso „Dainavai“: jau 6-ą minutę sudrebėti „Džiugo“ sirgalius privertė pavojingas Lino Savasto smūgis vartų link. 16-ą minutę labai pavojinga kontrataka jam atsakė „Džiugo“ komandos kapitonas Andrius Lipskis. Tačiau pirmasis kėlinys priklausė telšiškių varžovams – jų atakų ir išsiveržimų link vartų buvo daugiau. Antras kėlinys prasidėjo gražia Edvino Jasaičio sukurta ataka, kai nusivaręs kamuolį prie vartų norėjo perduoti jį čia jau laukusiam Vaidui Viktoravičiui. Tačiau čia staigiai sureagavo priešininkų vartininkas Marcis Melecis. 60-ą minutę pasižymėjo ir į stiprų priešininkų smūgį  taip pat puikiai sureagavo telšiškių vartininkas Ronaldas Grižas. Tačiau to neužteko, nes jau 69-ą minutę telšiškių gynyba tapo bevaisė prieš Lino Savasto smūgį dešine koja į vartus.  83-ią minutę  dar vieną puikią ataką sukūrė Edvinas Jasaitis, tačiau jos per plauką ir Marcio Melecio žaibišką reakciją nepavyko realizuoti. Tad atkaklios ir įdomios tos dienos rungtynės buvo baigtos alytiškių vieno taško persvara.

Alytaus „DFK Dainava“ – Telšių „Džiugas“ 1-0

LFF I lyga, 28 turas, 2017-10-06

69‘ Linas Savastas [1-0]

Kova prieš panevėžiečius baigėsi skaudžiu pralaimėjimu

„Džiugo“ futbolininkai šeštadienį savo namų stadione priėmė svečius, futbolo klubą „Panevėžys“. Nors rungtynių pradžioje vyko arši, apylygė kova, rungtynių pabaigoje rezultatą į savo pusę persvėrė  panevėžiečiai. Varžybų pradžia Telšių sirgaliams buvo nuostabi, nes jau 4-ą minutę Vaidas Viktoravičius po puikios atakos ir Tomo Birškio perdavimo nukreipė kamuolį į tuščius varžovų vartus. Tiesa, rezultatyvaus atsako šis smūgis sulaukė jau 15-ą minutę, o jo autoriumi tapo varžovų saugas Žilvinas Banys, kurio smūgis iš už baudos aikštelės ribų po rikošeto atsidūrė vartuose. Vos už penkių minučių rezultatą švieslentėje į aikštės šeimininkų pusę vėl persvėrė Vitaliy Polyanskyy, pasižymėjęs po Andriaus Lipskio pakelto kamuolio, o pirmo kėlinio įvarčių laviną taikliu smūgiu užbaigė panevėžietis Edvardas Tamulevičius. Deja, tačiau antrasis kėlinys sirgaliams nebebuvo toks smagus. 59-ą minutę „Panevėžio“ legionerius Roland Bilala persverė rezultatą savo komandos naudai. „Džiugas“ atakavo varžovų vartus, tačiau pačiu baisiausiu momentu tądien telšiškiams  būtų galima laikyti paskutines varžybų minutes ir pridėtą laiką, per kurį į telšiškių vartus įriedėjo net du to paties žaidėjo įvarčiai: „Panevėžio“ to vakaro paskutinių akimirkų „herojumi“ tapo Mindaugas Butkus. Tad svečiai po nelengvo mačo tądien išsivežė pergalę.

Dvikova su Tauragės „Tauru“ baigėsi lygiosiomis

Rugsėjo 15d. „Džiugas“ priėmė svečius iš Tauragės  – „Tauro“ komandos futbolininkus. Varžybose abi komandos atrodė kiek „prigesusios“, trūko iniciatyvų ir užbaigtumo, tad net ir paskutinę rungtynių minutę švieslentėje tebedegė rezultatas 0-0.  Mačas prasidėjo ne kokia gaida „Džiugui“: jau 4-ą minutę vienas iš „Tauro“ žaidėjų pavojingai atakavo telšiškių vartus, tačiau šioje situacijoje puikiai sužaidė vartininkas Ronaldas Grižas. Maždaug 15-ą minutę visus varžybų dalyvius ir žiūrovus sukrėtė bene skaudžiausias tos dienos incidentas, kai susižeidė ir ant vejos nukrito telšiškis Rolandas Leščius. Į aikštę reanimobiliu atskubėję medikai konstatavo kojos traumą ir išgabeno futbolininką ant neštuvų. Toliau pirmasis kėlinys, net ir su pridėtomis 11 minučių, slinko be įspūdingesnių momentų. Vieną iš pavojingesnių epizodų „Džiugui“ pavyko sukurti 55-ą minutę.  Tačiau tada prieš pat vartus atsidūrusiam Adomui Mikai skirtą kamuolį iš aikštės vos išmušti pavyko vienam iš „Tauro“ gynėjų. Iškart po to sekė dar vienas telšiškių smūgis  galva vartų link, gaila, kad šiek tiek per aukštai. Iki rungtynių pabaigos dar sekė keletas aštresnių epizodų, tačiau iki jų rezultatyvaus išpildymo pritrūkdavo tikslumo bei vienas kito pastebėjimo aikštėje. Taigi sirgaliams tą vakarą teko tenkintis tik gražiu oru, o ne gražiu rezultatu švieslentėje.

Telšių „Džiugas“ – Tauragės „Tauras“ 0-0

LFF I lyga, 25 turas, 2017-09-15

„Džiugas“ įveikė „Trakų“ B ekipą

Rugsėjo 10 dieną „Džiugas“ senojoje sostinėje žaidė prieš „Trakų“ B jaunimą. Aktyviai varžovus atakavę džiugiečiai iškovojo pergalę rezultatu 4-0. Net ir tolimuose Trakuose fanų palaikomi telšiškiai jau po pirmojo kėlinio pirmavo rezultatu 2-0, kuomet įvarčiais pasižymėjo Edvinas Jasaitis ir atakos smaigalyje atsidūręs gynėjas Adomas Mika. Antrajame kėlinyje į varžovų vartus buvo paskirtas ir 11 m. baudinys, kurį sėkmingai realizavo Davydas Arlauskis, o ketvirtą įvartį paskutinę pridėto laiko minutę smeigė po keitimo aikštėje pasirodęs Tomas Birškys, sėkmingai atitrukęs nuo varžovų gynėjo ir nuginklavęs vartininką ketvirtą kartą.

Iki sezono pabaigos likus 6 rungtynėms, ši pergalė džiugiečiams yra ypatingai svarbi. Sekančios rungtynės laukia jau rugsėjo 15 dieną – į Telšius atvyks Tauragės „Tauro“ futbolininkai, tad visus ištikimiausius gerbėjus kviečiame palaikyti komandą prieš svarbiausių kovų metą – jau rugsėjo 23 dieną į Telšius atvyks pavojingas FK „Panevežys“, o spalio 1 dieną – taip pat dėl medalių kovojanti FK „Palanga“. Spalio 6 dieną „Džiugas“ vyks į Alytų, kur kausis su šiuo metu turnyrinės lentelės kaimye esančia DFK „Dainava“. Būtent šios kovos nulems didžiąją dalį Telšių „Džiugo“ likimo šių metų LFF I lygos pirmenybėse, tad dabar kaip niekad reikia sirgalių palaikymo!