Prie telšiškių prisijungė Skirmantas Rakauskas

Įpusėjus sezonui „Džiugas“ aktyviai dairosi pastiprinimo –  Žemaitijos sostinės komandą papildė iš finansinių sunkumų turinčio Klaipėdos „Atlanto“ atvykęs Skirmantas Rakauskas.

Saugo ir puolėjo pozicijoje galintis žaisti futbolininkas šį sezoną A lygoje sužaidė 6 rungtynes per kurias įmušė vieną įvartį. Skirmantas taip pat atstovavo Lietuvos U-21 amžiaus rinktinę atrankoje į Europos čempionatą ir žaidė visose rungtynėse.

Žaidėjas į „Džiugą“ atvyko jau antrą kartą – praėjusio sezono pradžioje „Atlantas“ futbolininką išnuomojo „Džiugui“, tačiau klaipėdietis po 2 sužaistų rungtynių patyrė traumą ir grįžo į „Atlantą“.

Futbolininkas po keitimo aikštėje pasirodė ir praėjusiose rungtynėse prieš „Kupiškį“ bei spėjo pelnyti įvartį.

Linkime Skirmantui kuo greičiau įsilieti į „Džiugo“ kolektyvą ir prisidėti prie komandos pergalių!

Antra pergalė iš eilės – Utenoje

Birželio 24 d. lyjant lietui „Utenio“ stadione Utenoje vykusiose rungtynėse po itin emocingos kovos „Utenis“ nusileido telšiškiams rezultatu 2:1

Itin atkakliose ir įnirtingose, daug kietų dvikovų pareikalavusiose rungtynėse „Džiugas“ kiek sėkmingiau realizavo savo progas – 12-tąją rungtynių minutę įvartį „Džiugui“ po standartinės padėties  pelnė Tomas Rapalavičius. Nors pavojingų epizodų prie abiejų vartų netrūko, pirmasis kėlinys baigėsi rezultatu 1:0.

Antrasis kėlinys ir vėl buvo sėkmingesnis telšiškiams – 59 minutę po Eriko Vainoro pakelto kampinio Tomas Rapalavičius įmušė antrą įvartį. Tiesa, jau 61 minutę „Utenio“ žaidėjas Mindaugas Ubeika rezultatą sušvelnino. Nors „Utenio“ žaidėjai bandė spausti telšiškius, pastarieji taip pat turėjo idealią progą – po puikaus Eriko Vainoro reido užbaigti atakos nepavyko Mantui Budginui.

Rungtynių pabaigoje šeimininkai kiek pritrūko kvapo, o tai telšiškiams leido kiek ilgiau kontroliuoti kamuolį ir nulemti rungtynių pabaigą. Finalinis teisėjo švilpukas užfiksavo antrąją „Džiugo“ pergalę iš eilės.

Sekančios rungtynės laukia birželio 29 dieną – „Džiugas“ savo pergalių seriją bandys pratęsti išvykoje, rungtynėse prieš „Kupiškį“.

„Banga“ nepasipriešino „Džiugui“

Birželio 16 dienos popietę Telšių centriniame stadione susikovė du nuožmūs pastarųjų sezonų oponentai – „Džiugas“ ir Gargždų „Banga“. Nuaidėjus finaliniam švilpukui „Džiugas“ iškovojo pergalę rezultatu 2:0.

Rungtynės prasidėjo aktyviai – telšiškiai aktyviai presingavo oponentus jų aikštės pusėje ir pirmąsias 20 minučių daugiau laiko praleido su kamuoliu. 25 minutę po puikaus Eriko Vainoro reido ir perdavimo iš dešiniojo krašto Benas Anisas stipriu smūgiu nukreipė kamuolį į svečių vartus. Po pelnyto įvarčio žaidimas persikėlė į aikštės vidurį, o komandoms pirmajame kėlinyje daugiau progų įmušti sukurti nepavyko.

Antrojo kėlinio pradžioje teisėjas skyrė 11 m. baudinį į telšiškių vartus – nesusikalbėję Ronaldas Grižas ir gynėjai praleido „Bangos“ puolėją Roką Krušnauską, kuris buvo pargriautas baudos aikštelėje. Tačiau išlyginti rezultatą svečiams nepavyko, kadangi Ronaldas Grižas atrėmė neužtikrintą Aurimo Skurdelio smūgį.

71 minutę po puikios atakos ir rezultatyvaus Andriaus Lipskio perdavimo po keitimo aikštėje pasirodžiusiam Mariui Šlutai beliko tik nukreipti kamuolį į tuščius vartus.

Nors per likusį laiką svečiai turėjo galimybę sušvelninti rezultatą, rungtynės baigėsi telšiškių pergale rezultatu 2:0

Sekančios rungtynės laukia birželio 24 dieną – „Džiugas“ išvykoje žais su Utenos „Uteniu“.

„Džiugas“ Kėdainiuose patyrė nesėkmę

Birželio 9 dieną „Džiugas“ išvykoje susikovė su Kėdainių „Nevėžio“ ekipa. Įnirtingose rungtynėse pergalę rezultatu 3:1 šventė šeimininkai.

Jau 25 minutę į Kėdainių futbolininkų vartus buvo skirtas 11 m. baudinys, kurį sėkmingai realizavo „Džiugo“ legionierius Konstantyn Shults. Tačiau jau po 10 minučių šeimininkų legionierius rezultatą išlygino. Komandos per pertrauką į rūbines patraukė rezultatui esant 1:1.

Antrasis kėlinys prasidėjo itin aktyviai – komandos kovojo dėl kiekvieno kamuolio bei kūrė progas. Bene geriausią progą įmušti pirmieji turėjo telšiškiai, kai Andrius Lipskis pabėgo vienas prieš vartininką, kuris sugebėjo atremti smūgį. Vos po kelių minučių „Nevėžis“ analogiškoje situacijoje nubaudė telšiškius – 65 minutę pasižymėjo Aretas Gėgžna. 78 minutę dar vieną įvartį pridėjus Tautvydui Amalui, tapo aišku, jog „Džiugo“ futbolininkai į rungtynes greičiausiai nebegrįš.

Sekančios namų rungtynės laukia jau birželio 16 dieną – laukia nuožmi kova prieš Gargždų „Bangos“ futbolininkus.

„Džiugas“ paskutinę minutę nusileido „Panevėžiui“

„Džiugas“ tik po atkaklios kovos rezultatu 1:0 nusileido I lygos lyderiams – FK „Panevėžiui“. Įvartis, nulėmęs rungtynių nugalėtoją, krito tik paskutinę mačo minutę.

Susitikimas prasidėjo labai aktyviai – „Panevėžio“ žaidėjai tolimais smūgiais šaudė į „Džiugo“ vartus, o telšiškiai atsakė tuo pačiu. Sužaidus pusvalandį FK „Panevėžys“ vartininkas Marius Suvaizdis išgelbėjo savo  komandą kai po tolimo Siyanda Mpetwane smūgio į viršutinį vartų kampą panevėžiečių vartininkas kamuolį nukreipė į kampinį. 35-ąją rungtynių minutę po kampinio svečių gynėjas Vytas Gašpuitis mušė galva, bet ant vartų linijos stovėjęs „Džiugo“ gynėjas neleido kamuoliui įkristi į vartus. Pirmas kėlinys baigėsi be įvarčių 0:0.

Po pertraukos irgi netrūko pavojingų momentų. 82-ąją susitikimo minutę puikią progą pelnyti įvartį turėjo ir aikštės šeimininkai. Po skerso perdavimo vienas prieš „Panevėžio“ vartininką atsidūrė po keitimo aikštėje pasirodęs Povilas Malinauskas. Tačiau „Panevėžio“ vartininkas atmušė iš  kelių metrų telšiškio galva smūgiuotą kamuolį. Dar po kelių minučių progą įmušti turėjo ir Mantas Budginas, tačiau jo smūgiuotą kamuolį blokavo varžovų gynėjai. Kai jau atrodė, kad susitikimas baigsis be įvarčių, „Panevėžio“ legionierius I. Tsyvilka gražiu smūgiu iš 20 metrų pelnė lemiamą. Teisėjas pridėjo 4 minutes, bet per jas komandos pavojingų momentų nesukūrė, tad „Džiugui“ teko pripažinti svečių pranašumą minimaliu rezultatu.

 

„Džiugas“ išvykoje palaužė „Dainavą“

Gegužės 24 dieną Alytaus centriniame stadione šeimininkai priėmė Telšių „Džiugo“ futbolininkus. Nuaidėjus finaliniui rungtynių švilpukui, teisėjas užfiksavo „Džiugo“ pergalę rezultatu 1:0.

Atkaklios rungtynės prasidėjo aktyviai ir pirmame kėlinyje tiek dzūkų, tiek žemaičių ekipos demonstravo apylygį žaidimą. Nors komandos ir sukūrė keletą progų, pirmasis kėlinys pasibaigė be įvarčių.

Antroji dvikovos dalis pradėjo pavojingomis atakomis prie abiejų komandų vartų. Iš pradžių tai padarė „Dainavos“ legionieriai, tačiau be atsakymo neliko iš Telšių „Džiugo“ puolėjai.

Kaip vėliau paaiškėjo, rungtynėse lemtinga tapo 70 minutė – po keitimo pasirodęs Siyanda Mpetwane atliko reidą aikštės krašte, pakėlė kamuolį į baudos aikštelę, o po sumaišties Benas Anisas smeigė kamuolį į dzūkų vartus.

84 minutę realią progą išlyginti rezultatą turėjo ir svečiai, tačiau pramušti Ronaldo Grižo ginamų vartų dzūkams nepavyko. Per likusį laiką „Dainava“ progų nebesukūrė ir patyrė pirmąjį sezono pralaimėjimą.

Alytaus DFK „Dainava“ – Telšių FC „Džiugas“ 0:1 (0:0)

70 min. B.Anisas (Džiugas)

Sugrįžimas į centrinį stadioną pažymėtas pergale

Lietingą gegužės 18 vakarą telšiškiai po ilgos pertraukos pravėrė Telšių centrinio stadiono duris, kuriame „Džiugo“ futbolininkai įveikė Nacionalinės futbolo akademijos jaunimą rezultatu 1:0.

Nors „Džiugas“ pirmajame kėlinyje ne kartą rimtai grasino varžovų vartams, švieslentėje iki pertraukos degė nuliai. Pralaužti jaunųjų varžovų gynybą telšiškiams pavyko tik antrajame kėlinyje – 55 minutę po pakelto kampinio ir sumaišties baudos aikštelėje į savus vartus kamuolį nukreipė varžovų vartininkas Povilas Survila.

Po įvarčio rungtynėse ir toliau netrūko pavojingų epizodų prie abiejų vartų, tačiau „Džiugui“ pavyko išlaikyti persvarą ir iškovoti pergalę rezultatu 1-0. Po šios pergalės telšiškiai pakilo į 8 turnyrinės lentelės poziciją.

Sekančios rungtynės laukia jau gegužės 24 dieną. „Džiugo“ laukia sunki išvyka pas principinį pastarųjų sezonų varžovą – šiemet I lygoje lyderiaujančią Alytaus „Dainavą“.

Pranešimas dėl rungtynių bilietų

Norime džiugiai pranešti, jog pagaliau grįžtame į savo tvirtovę – Telšių miesto centrinį stadioną. Tačiau tai kasmet reikalauja didesnių lėšų jo priežiūrai, profesionalesnės futbolo aplinkos kūrimui bei varžybų organizavimui. Prašome Jūsų supratimo dar ir dėl tikslingos pagalbos komandos palaikymui, ypatingai reikalingo šį sezoną. Visa tai verčia numatyti šiek tiek didesnį varžybų bilieto mokestį – 2,5 EUR. Tačiau tuo pačiu norime pristatyti naujoves, kurias planuojame: prizai rungtynių metu įsigijusiems bilietus, fotosesijos su mylimiausiu komandos žaidėju ar net visa komanda (!) po rungtynių, kur kas didesnė futbolo viešinimo sklaida. Ir tai tik kelios numatomos įgyvendinti idėjos iš daugelio, kurias dar norėtume realizuoti. Prie viso to, prisidedate Jūs! Tad dėkojame už supratimą ir meilę futbolui.

Kartu mes galime kur kas daugiau!

Sezono starte – permainos

Komandos sudėtyje – rokiruotės. „Džiugas“ abipusiu sutarimu nutraukė bendradarbiavimą su broliais Tomu ir Vytautu Birškiais – pastarieji jau kuris laikas nebesitreniruoja su komanda. Tomas Birškys „Džiuge“ rungtyniavo nuo praėjusio sezono starto, o jo brolis Vytautas prie telšiškių prisijungė šio sezono pradžioje. Į pastarųjų vietą jau aktyviai ieškoma naujų žaidėjų.

Prie komandos taip pat nesenai prisijungė legionierius Siyanda Mpetwane. Pietų Afrikos Respublikos pilietis jau spėjo ir pasižymėti įvarčiu rungtynėse prieš Klaipėdos „Koralą“. Technika ir mobilumu pasižymintis žaidėjas rungtyniauja vidurio saugo pozicijoje. Prieš atvykdamas į Lietuvą 21 metų saugas treniravosi „Nike“ akademijoje Pietų Afrikoje, taip pat rungtyniavo itin garsaus Afrikos klubo Kaizer „Chiefs“ jaunimo sistemoje. Linkime žaidėjui pritapti naujoje aplinkoje ir demonstruoti gerą žaidimą.

Rungtynės Kaune susiklostė nesėkmingai

Gegužės 11 dieną „Džiugas“ Kaune susikovė su „Stumbro“ dublerių vienuolike. Aktyviose rungtynėse „Džiugui“ teko pripažinti varžovų pranašumą – rungtynės baigėsi rezultatu 3:1.

Šeimininkai jau antrąją minutę išsiveržė į priekį, kai po gynėjų klaidos „Stumbro“ B žaidėjas liko visiškai vienas prieš vartininką. Tačiau po praleisto įvarčio „Džiugas“ pradėjo spausti varžovus ir kurti pavojingus epizodus. Nors keletą kartų varžovus išgelbėjo vartininkas, 10 minutę po puikios atakos Erikas Vainoras galva nukreipė kamuolį į vartus ir išlygino rezultatą. Po išlyginamojo įvarčio žaidimas po truputį išsilygino, tačiau ir toliau buvo labai atviras. Komandos drąsiai atakavo ir demonstravo akiai patrauklų futbolą. 25-ąją minutę kauniečių vidurio gynėjas atliko pavojingą smūgį į vartus. Nors kamuolį vartininkas atrėmė, tačiau pirmasis prie jo suskubo pirmojo „Stumbro“ įvarčio autorius ir dar kartą nukreipė jį į vartus. 37 minutę už žaidimą ranka teisėjas skyrė 11 m. baudinį į „Džiugo“ vartus. Varžovai ir vėl neklydo – 3:1. Po pertraukos „Džiugas“ bandė gelbėtis ir sukūrė keletą pavojingų momentų, tačiau rungtynių rezultatas nepasikeitė.

Sekančios rungtynės laukia gegužės 18 dieną Telšių centriniame stadione – į Telšius atvyks NFA jaunimas.