„Džiugas“ baigė I lygos sezoną

Spalio 27 dieną „Džiugas“ rungtynėmis su Vilniaus „Žalgirio“ B ekipa užbaigė 2019 metų I lygos sezoną. Rungtynės baigėsi vilniečių pergale rezultatu 1:2 (1:0).

Kiek ankščiau I lygos nugalėtojų titulą užsitikrinęs „Džiugas“ šiose rungtynėse daugiau žaidybinio laiko suteikė jaunimui. 17 minutę Andrius Lipskis išvedė „Džiugą“ į priekį, tačiau antrajame kėlinyje varžovai 59 minutę rezultatą išlygino, o 82 minutę pelnė dar vieną įvartį ir sezoną užbaigė pergale. 68 minutę raudoną kortelę prieš save išvydo „Džiugo“ žaidėjas Gvidas Šarkis.

Nepaisant pralaimėjimo, stadione ir toliau vyravo šventinė atmosfera – iškart po rungtynių „Džiugui“ buvo įteikta I lygos nugalėtojų taurė, „Džiugo“ klubą pasveikino ir apdovanojo valdžios atstovai bei sirgaliai.

Kiek vėliau vakare vyko sezono uždarymo ceremonija kavinėje „Branša“. Ceremonijoje dalyvavo „Džiugo“ kolektyvas, rėmėjai, savivaldybės atstovai bei sirgaliai. Asmeniniais prizais buvo apdovanoti ir „Džiugo“ futbolininkai – daugiausią minučių šį sezoną aikštėje sužaidęs Konstantinas Šulcas, daugiausia rezultatyvių perdavimų atlikęs Rokas Lazdinauskas (8 rez. perdavimai), rezultatyviausias žaidėjas Andrius Lipskis (15 įvarčių), ramstis komandos viduje Tomas Rapalavičius bei efektyviausias žaidėjas – Davydas Arlauskis. Be to, pastarasis taip pat buvo išrinktas geriausiu I lygos spalio mėnesio žaidėju bei tapo vieninteliu žaidėju šiame I lygos sezone mėnesio geriausio žaidėjo apdovanojimą laimėjusiu du kartus.

Dėkojame sirgaliams, rėmėjams ir visiems, kurie buvo kartu su mumis šį sezoną. Laukia itin darbingas ir sunkus tarpsezonis, tačiau nekantriai laukiame naujų iššūkių.

30 turas: rungtynių apžvalga

Sezonui pasiekus finišo tiesiąją „Džiugas“ sėkmingą sezoną vainikuos rungtynėmis su Vilniaus „Žalgirio“ dublerių ekipa.

Paskutinės sezono rungtynės nieko nenulems nei „Džiugui“, nei „Žalgiriui“ B. Telšiškiai likus dviem turams iki sezono pabaigos užsitikrino nugalėtojų vardą, o „Žalgirio“ B futbolininkai sezoną užbaigs 13 vietoje ir artimiausio turnyrinės lentelės kaimyno neaplenks.

Nepaisant to, jaunieji žalgiriečiai rankų nenuleis ir pasistengs parodyti, jog gali kovoti su lygos nugalėtojais. Taip pat galima tikėtis ir žaidėjų desanto iš pagrindinės „Žalgirio“ komandos.

Rungtynės – jau spalio 27 dieną, 13 valandą Telšių centriniame stadione. Įėjimą vos už 1 eurą dovanoja ilgametis mūsų remėjas „Geolinija“. Rungtynių metu taip pat būsite apdovanoti įvairiais prizais, tad kviečiame atvykti ir atšvęsti titulą kartu su komanda!

LFF Drausmės komiteto sprendimas dėl rungtynių su Kretingos „Minija“

Lietuvos futbolo federacijos Drausmės komitetas (LFF DK) išnagrinėjo bylą dėl FK „Minija“ protesto, pateikto dėl I lygos rungtynių FK „Minija“ – FC „Džiugas“, kurios įvyko 2019-10-12.

Proteste FK „Minija“ nurodo, kad rungtynėse FK „Minija“ – FC „Džiugas“, kurios įvyko 2019-10-12, FC Džiugas pažeidė 2019 m. LFF varžybų nuostatų 90 straipsnį, kuris numato minimalų rungtynėse dalyvaujančių jaunesnio amžiaus žaidėjų skaičių, o FC „Džiugas“ komandos sudėtyje nežaidė Lietuvos pilietis, gimęs ne anksčiau nei 2000.01.01 ar jaunesnis.

LFF Drausmės komitetas nusprendė FK „Minija“ protestą patenkinti ir skirti FC „Džiugas“ komandai techninį pralaimėjimą rezultatu 0:3.

Sprendimas „Džiugo“ pozicijos turnyrinėje lentelėje nepaveikė.

29 turas: rungtynių apžvalga

Rugsėjo 20 dieną „Džiugo“ futbolininkai žais priešpaskutines rungtynes sezone. Pakruojyje susitiksime su FC „Pakruojo“ ekipa.

„Pakruojis“ šiuo metu užima priešpaskutinę, 14 vietą. „Pakruojis“ paskutinėse trijose rungtynėse praleido dviženklį įvarčių skaičių, o dvi paskutines rungtynes pralaimėjo ir dviženkliu skirtumu. Su didelėmis bėdomis antrajame I lygos rate susidūręs „Pakruojis“ siekia bet kokia kaina užbaigti šį sezoną.

Pirmosiose šio sezono tarpusavio rungtynėse „Džiugas“ įveikė „Pakruojį“ rezultatu 4-0.

Rungtynės Pakruojo stadione prasidės spalio 20 dieną, 14 valandą.

„Džiugas“ užsitikrino nugalėtojų titulą!

Iki I lygos pabaigos likus dviems turams „Džiugas“ užsitikrino lygos nugalėtojų titulą. Rungtynėse Kretingoje „Džiugas“ rezultatu 3:2 (3:0) įveikė „Miniją“, o Gargždų „Banga“ patyrė pralaimėjimą „Jonavoje“. Telšiškiai nuo „Bangos“ turnyrinėje lentelėje atsiplėšė 12 taškų skirtumu ir tapo nebepavejami.

Rungtynes aktyviau pradėjęs „Džiugas“ jau 10 minutę po Andriaus Lipskio įvarčio išsiveržė į priekį – 1:0. Aikštėje toliau dominavę telšiškiai antrąjį įvartį įmušė 37 minutę – po „Minijos“ gynėjo klaidos „Džiugo“ brazilas Leo Antonio žaibiškoje atakoje padvigubino rezultatą – 2:0. Jau 41 minutę po Davydo Arlauskio „skerso“ perdavimo į baudos aikštelę dar vieną įvartį įmušė Andrius Lipskis – 3:0.

Didelę persvarą susikrovę telšiškiai antrajame kėlinyje sulaukė ir „Minijos“ argumentų. Šeimininkai pagerino savo žaidimą bei sukūrė keletą progų, o 63 minutę smūgiu iš standartinės padėties įmušė Gvidas Juška – 3:1.

Įvartį įmušę šeimininkai ėmė vis labiau spausti „Džiugo“ futbolininkus, o 78 minutę dar vieną įvartį į „Džiugo“ vartus įmušė Paulius Juška – 3:2.

Per likusį laiką kretingiškiai metė visas pajėgas ir toliau bandė išlyginti rezultatą, tačiau „Džiugui“ pavyko atsilaikyti ir iškovoti lemiamą šio sezono pergalę.

28 turas: rungtynių apžvalga

Spalio 12 dieną Kretingoje „Džiugas“ žais 28 turo rungtynes. Šis turas gali tapti ypatingas tuom, jog „Džiugas“ gali formaliai užsitikrinti I lygos auksą. Kad tai įvyktų, reikalinga „Džiugo“ pergalė ir Gargždų „Bangos“ lygiosios arba pralaimėjimas rungtynėse su „Jonava“. „Džiugą“ tenkintų ir lygiosios, jei „Banga“ pralaimėtų.

Kretingos „Minija“ antrojoje sezono pusėje demonstruoja gerą žaidimą ir vis dar kaunasi dėl aukštesnės vietos turnyrinėje lentelėje. Šiuo metu „Minija“ užima 8 vietą su 38 taškais. Antrajame rate „Minija“ patyrė tik du pralaimėjimus, triskart sužaidė lygiomis ir iškovojo net 8 pergales, o dauguma jų – triuškinančiais rezultatais. Kretingiškiams pavyko Gargždų tvirtovėje sutriuškinti „Bangą“ net 4:1 bei įveikti dar vieną turnyro lyderį Kėdainių „Nevėžį“ 2:0.

Prie rezultatų pagerėjimo neabejotinai prisidėjo klubo veikla vasaros perėjimų lango metu. Komandą papildė Gvidas Juška, Aurimas Skurdelis bei vartininkas Ernestas Grudys bei dar keletą jaunesnių futbolininkų. Gvidas Juška per 11 sužaistų rungtynių jau pelnė 8 įvarčius, o Aurimas Skurdelis buvo trečioje vietoje geriausių rugpjūčio mėnesio I lygos žaidėjų rinkimuose. Rezultatyviausiu „Minijos“ futbolininku išlieka legionierius iš Dramblio Kaulo Kranto Youssouf Traore, per 21 rungtynes įmušęs 9 įvarčius.

Rungtynės Kretingos stadione šeštadienį prasidės 14 valandą.

Domantas Šluta: su kiekviena treniruote ir rungtynėmis įgaunu vis didesnį pasitikėjimą

Vienas jauniausių I lygos futbolininkų, tik praėjusią savaitę 15 metų sulaukęs Domantas Šluta šį sezoną ne tik debiutavo I lygoje, tačiau sužaidė ir nemažai susitikimų, o keletame jų rungtynes pradėjo ir startinėje sudėtyje. II lygoje „Džiugo“ dubleriams dažniausiai atstovaujantis saugas šiame sezone demonstruoja gerą žaidimą ir yra įmušęs 6 įvarčius.

Domantai, „Džiugas“ sezono gale atrodo užtikrintai ir laimi svarbias rungtynes. Kaip vertini komandos pasirodymą lemiamoje sezono stadijoje?

Vertinu gerai, visi sunkiai dirba aikštelėje ir treniruotėse, todėl manau, kad komanda yra nusipelniusi aukščiausios vietos lentelėje.

Nors tave dažniausiai matome sėkmingai žaidžiant II lygoje, šį sezoną sulaukei nemažai šansų ir pagrindinėje vyrų komandoje I lygoje bei LFF Taurėje. Kaip vertini lygių skirtumą tarp I ir II lygų?

Lygių skirtumas jaučiasi, tačiau tarp  II lygos lyderių skirtumas mažesnis. I lygoje jaučiamas greitų sprendimų priėmimas, viskas vyksta greičiau, bei profesionalumas aikštėje ir už aikštės ribų.

Kaip vertini savo pasirodymus šį sezoną? Ko dažniausiai reikalaudavo treneriai? Ar pavykdavo visa tai realizuoti aikštėje?

Adaptacijos pradžia iš jaunių futbolo į vyrų futbolą buvo labai sunki, bet su kiekviena treniruote ir rungtynėmis įgavau vis didesnį pasitikėjimą. Treneriai reikalaudavo iš manęs didesnio pasitikėjimo savimi, žaidimo į priekį, atsidavimo aikštelėje ir taktinių užduočių. Manau su man duotomis užduotimis susitvarkiau, bet visada norisi atlikti geriau ir geriau…

Kokios yra tavo stipriosios pusės ir ar yra tokių, kurias norėtum patobulinti?

Mano stipriosios pusės – esu pakankamai techniškas, atlieku tikslius perdavimus, bei kovoju ir niekada nepasiduodu aikštėje. Norėčiau patobulinti savo fizinį pasiruošimą ir greitesnį sprendimą su kamuoliu.

Esi jauniausias žaidėjas komandoje. Kaip tave priima komandos draugai? Iš kurių žaidėjų ar trenerių gauni daugiausia patarimų ar pamokų?

Nuo pirmos treniruotės neturėjau nusiskundimų, tikrai priėmė šiltai. Daugiausiai prie tobulėjimo prisideda treneris Rolandas Leščius ir vyr. treneris Marius Šluta. Patarimus duoda visi komandos žaidėjai, bet dažniausiai Davydas Arlauskis, Andrius Lipskis ir Skirmantas Rakauskas.

Kas „Džiugo“ gretose yra autoritetai aikštėje ir už jos ribų?

Visi komandos žaidėjai, nes vertinu jų profesionalumą.

Ar turi žaidėją, kuris yra tavo autoritetas? Kodėl būtent jis?

N‘golo Kante, dėl jo žaidimo stiliaus ir pavyzdinės asmenybės aikštėje ir už aikštės ribų.

Kokie tavo tikslai ateičiai ar būsimam sezonui? Ką norėtum pasiekti?

Noriu gauti dar didesnės patirties ir pasitikėjimo žaidžiant vyrų futbole, patobulėti techniškai ir fiziškai. Ateityje norėčiau tapti profesionalus futbolininkas, žaisti aukščiausiame lygyje ir atstovauti Lietuvos jaunimo ir nacionalinei rinktinei.

„Džiugas“ įveikė „Šiaulius“

Spalio 5 dieną Telšių centriniame stadione Telšių „Džiugas“ rezultatu 3:0 (2:0) įveikė FA „Šiaulių“ ekipą. Tai buvo trečioji „Džiugo“ pergalė paeiliui I lygos pirmenybėse.

Rungtynių pradžioje pirmą progą turėjo svečiai, tačiau po standartinės padėties į vartus smūgiuotą kamuolį atrėmė „Džiugo“ vartininkas Povilas Survila.

Jau 14 minutę po Eriko Vainoro „skerso“ perdavimo šiauliškių baudos aikštelėje kilo sumaištis, ko pasekoje „Džiugo“ legionierius Valeri Kuridze nukreipė kamuolį į svečių vartus – 1:0.

24 minutę po dar vieno puikaus Eriko Vainoro perdavimo Rokas Lazdinauskas dar kartą pasiuntė kamuolį į vartus – 2:0.

Pirmajame kėlinyje šiauliškiai turėjo dar vieną rimtą progą rezultatą sušvelninti, tačiau savo darbą vartuose vėl puikiai atliko Povilas Survila.

Antrajame kėlinyje abi komandos toliau kūrė progas – „Džiugas“ ir „Šiauliai“ turėjo dar po keletą progų pasižymėti, tačiau smūgiai arba skriedavo ne į vartų plotą, arba užtikrintai sužaisdavo vartininkai. 82 minutę šiauliškiai savojoje baudos aikštelėje prasižengė prieš Leo Antonio, o teisėjas skyrė 11 m. baudinį. Jį sėkmingai realizavo Andrius Lipskis – 3:0.

Po šių rungtynių „Džiugas“ dar labiau priartėjo prie aukso – po 25 rungtynių savo sąskaitoje turime jau 58 taškus. 24 rungtynes sužaidusi Gargždų „Banga“ turi 49 taškus. „Džiugas“ tapti nugalėtoju oficialiai galės jau sekančiame ture pergalės prieš Kretingos „Miniją“ ir „Bangos“ pralaimėjimo arba lygiųjų prieš „Jonavą“ atveju. Iki pirmenybių pabaigos „Džiugui“ liko sužaisti tris turus.

Sekančios rungtynės – spalio 12 dieną, 14 valandą Kretingos stadione.

27 turas: rungtynių apžvalga

Po praleisto turo „Džiugas“ į aikštę sugrįš jau spalio 5 dieną – šeštadienį Telšių centriniame stadione stosime į priešpaskutinę dvikovą namų aikštėje. Į Telšius atvyks FA „Šiauliai“ ekipa.

Galima neabejoti, jog šios rungtynės labai svarbios abiems pusėms. Kol „Džiugas“ bandys dar patogiau įsitvirtinti pirmojoje vietoje, svečiai vis dar kaunasi dėl prizinių vietų – vieneriomis rungtynėmis mažiau sužaidę šiauliečiai nuo trečioje vietoje esančio Kėdainių „Nevėžio“ atsilieka tik 5 taškais. FA „Šiauliai“ – viena iš trijų komandų šiame sezone įveikusi Telšių „Džiugą“. Pirmosiose tarpusavio rungtynėse Šiauliuose „Džiugas“ nusileido rezultatu 1-0 – vienintelį įvartį tada pelnė buvęs „Džiugo“ žaidėjas Vaidas Viktoravičius.

Neabejotini rezultatyvios ir techniškos šio sezono „Šiaulių“ komandos lyderiai yra Donatas Konikas, savo sąskaitoje turintis 14 įvarčių ir Justas Petravičius, įmušęs 10 įvarčių.

Šiose rungtynėse „Džiugui“ negalės padėti Skirmantas Rakauskas ir Davydas Arlauskis. Abu žaidėjai suspenduoti vienam turui dėl surinktų geltonų kortelių.

Rungtynės prasidės 14 valandą Telšių centriniame stadione.