„Dainava“ nulėmė rungtynių pabaigą vienu taikliu smūgiu

Penktadienį „Džiugas“ skubėjo į Alytų, kur susirungė su „DFK Dainavos“ komanda. Deja, tačiau išsaugoti trečiosios vietos turnyrinėje lentelėje nepavyko – tam koją pakišo vienintelis ir pergalingas alytiškiams tos dienos įvartis. Pirmasis pavojingas rungtynių epizodas priklauso „Dainavai“: jau 6-ą minutę sudrebėti „Džiugo“ sirgalius privertė pavojingas Lino Savasto smūgis vartų link. 16-ą minutę labai pavojinga kontrataka jam atsakė „Džiugo“ komandos kapitonas Andrius Lipskis. Tačiau pirmasis kėlinys priklausė telšiškių varžovams – jų atakų ir išsiveržimų link vartų buvo daugiau. Antras kėlinys prasidėjo gražia Edvino Jasaičio sukurta ataka, kai nusivaręs kamuolį prie vartų norėjo perduoti jį čia jau laukusiam Vaidui Viktoravičiui. Tačiau čia staigiai sureagavo priešininkų vartininkas Marcis Melecis. 60-ą minutę pasižymėjo ir į stiprų priešininkų smūgį  taip pat puikiai sureagavo telšiškių vartininkas Ronaldas Grižas. Tačiau to neužteko, nes jau 69-ą minutę telšiškių gynyba tapo bevaisė prieš Lino Savasto smūgį dešine koja į vartus.  83-ią minutę  dar vieną puikią ataką sukūrė Edvinas Jasaitis, tačiau jos per plauką ir Marcio Melecio žaibišką reakciją nepavyko realizuoti. Tad atkaklios ir įdomios tos dienos rungtynės buvo baigtos alytiškių vieno taško persvara.

Alytaus „DFK Dainava“ – Telšių „Džiugas“ 1-0

LFF I lyga, 28 turas, 2017-10-06

69‘ Linas Savastas [1-0]

Kova prieš panevėžiečius baigėsi skaudžiu pralaimėjimu

„Džiugo“ futbolininkai šeštadienį savo namų stadione priėmė svečius, futbolo klubą „Panevėžys“. Nors rungtynių pradžioje vyko arši, apylygė kova, rungtynių pabaigoje rezultatą į savo pusę persvėrė  panevėžiečiai. Varžybų pradžia Telšių sirgaliams buvo nuostabi, nes jau 4-ą minutę Vaidas Viktoravičius po puikios atakos ir Tomo Birškio perdavimo nukreipė kamuolį į tuščius varžovų vartus. Tiesa, rezultatyvaus atsako šis smūgis sulaukė jau 15-ą minutę, o jo autoriumi tapo varžovų saugas Žilvinas Banys, kurio smūgis iš už baudos aikštelės ribų po rikošeto atsidūrė vartuose. Vos už penkių minučių rezultatą švieslentėje į aikštės šeimininkų pusę vėl persvėrė Vitaliy Polyanskyy, pasižymėjęs po Andriaus Lipskio pakelto kamuolio, o pirmo kėlinio įvarčių laviną taikliu smūgiu užbaigė panevėžietis Edvardas Tamulevičius. Deja, tačiau antrasis kėlinys sirgaliams nebebuvo toks smagus. 59-ą minutę „Panevėžio“ legionerius Roland Bilala persverė rezultatą savo komandos naudai. „Džiugas“ atakavo varžovų vartus, tačiau pačiu baisiausiu momentu tądien telšiškiams  būtų galima laikyti paskutines varžybų minutes ir pridėtą laiką, per kurį į telšiškių vartus įriedėjo net du to paties žaidėjo įvarčiai: „Panevėžio“ to vakaro paskutinių akimirkų „herojumi“ tapo Mindaugas Butkus. Tad svečiai po nelengvo mačo tądien išsivežė pergalę.

Dvikova su Tauragės „Tauru“ baigėsi lygiosiomis

Rugsėjo 15d. „Džiugas“ priėmė svečius iš Tauragės  – „Tauro“ komandos futbolininkus. Varžybose abi komandos atrodė kiek „prigesusios“, trūko iniciatyvų ir užbaigtumo, tad net ir paskutinę rungtynių minutę švieslentėje tebedegė rezultatas 0-0.  Mačas prasidėjo ne kokia gaida „Džiugui“: jau 4-ą minutę vienas iš „Tauro“ žaidėjų pavojingai atakavo telšiškių vartus, tačiau šioje situacijoje puikiai sužaidė vartininkas Ronaldas Grižas. Maždaug 15-ą minutę visus varžybų dalyvius ir žiūrovus sukrėtė bene skaudžiausias tos dienos incidentas, kai susižeidė ir ant vejos nukrito telšiškis Rolandas Leščius. Į aikštę reanimobiliu atskubėję medikai konstatavo kojos traumą ir išgabeno futbolininką ant neštuvų. Toliau pirmasis kėlinys, net ir su pridėtomis 11 minučių, slinko be įspūdingesnių momentų. Vieną iš pavojingesnių epizodų „Džiugui“ pavyko sukurti 55-ą minutę.  Tačiau tada prieš pat vartus atsidūrusiam Adomui Mikai skirtą kamuolį iš aikštės vos išmušti pavyko vienam iš „Tauro“ gynėjų. Iškart po to sekė dar vienas telšiškių smūgis  galva vartų link, gaila, kad šiek tiek per aukštai. Iki rungtynių pabaigos dar sekė keletas aštresnių epizodų, tačiau iki jų rezultatyvaus išpildymo pritrūkdavo tikslumo bei vienas kito pastebėjimo aikštėje. Taigi sirgaliams tą vakarą teko tenkintis tik gražiu oru, o ne gražiu rezultatu švieslentėje.

Telšių „Džiugas“ – Tauragės „Tauras“ 0-0

LFF I lyga, 25 turas, 2017-09-15

„Džiugas“ įveikė „Trakų“ B ekipą

Rugsėjo 10 dieną „Džiugas“ senojoje sostinėje žaidė prieš „Trakų“ B jaunimą. Aktyviai varžovus atakavę džiugiečiai iškovojo pergalę rezultatu 4-0. Net ir tolimuose Trakuose fanų palaikomi telšiškiai jau po pirmojo kėlinio pirmavo rezultatu 2-0, kuomet įvarčiais pasižymėjo Edvinas Jasaitis ir atakos smaigalyje atsidūręs gynėjas Adomas Mika. Antrajame kėlinyje į varžovų vartus buvo paskirtas ir 11 m. baudinys, kurį sėkmingai realizavo Davydas Arlauskis, o ketvirtą įvartį paskutinę pridėto laiko minutę smeigė po keitimo aikštėje pasirodęs Tomas Birškys, sėkmingai atitrukęs nuo varžovų gynėjo ir nuginklavęs vartininką ketvirtą kartą.

Iki sezono pabaigos likus 6 rungtynėms, ši pergalė džiugiečiams yra ypatingai svarbi. Sekančios rungtynės laukia jau rugsėjo 15 dieną – į Telšius atvyks Tauragės „Tauro“ futbolininkai, tad visus ištikimiausius gerbėjus kviečiame palaikyti komandą prieš svarbiausių kovų metą – jau rugsėjo 23 dieną į Telšius atvyks pavojingas FK „Panevežys“, o spalio 1 dieną – taip pat dėl medalių kovojanti FK „Palanga“. Spalio 6 dieną „Džiugas“ vyks į Alytų, kur kausis su šiuo metu turnyrinės lentelės kaimye esančia DFK „Dainava“. Būtent šios kovos nulems didžiąją dalį Telšių „Džiugo“ likimo šių metų LFF I lygos pirmenybėse, tad dabar kaip niekad reikia sirgalių palaikymo!

Įnirtingose rungtynėse prieš „Vytį“ kamuoliui nė vieną kartą nebuvo lemta pasiekti vartų

Rugsėjo 3d. „Džiugas“ savo namų stadione pasitiko Vilniaus „Vyčio“ komandą. Nors rungtynės buvo įtemptos ir įdomios, nė vienai komandai nepavyko kamuoliu pramušti priešininkų gynybos ir varžybos buvo baigtos rezultatu 0-0.

Pirmieji aktyviau vilniečių vartus spurtuoti pradėjo telšiškiai. Jau pirmosiomis varžybų minutėmis „Džiugas“ keletą kartų ėmėsi iniciatyvos ir surengė ganėtinai pavojingų atakų „Vyčio“ aikštės pusėje. 9-ą minutę kamuolį į kairį vartų kampą bandė pasiųsti ir suprakaituoti vilniečius privertė Kiril Levšin. 34-ą minutę Kostiantyn Shults uždirbo vienintelę  geltoną tos dienos „Džiugo“ kortelę. Tuo tarpu „Vytis“ namo išvyko su keturiomis geltonos spalvos kortelėmis kišenėje. 39-ą minutę sumaištis kilo prie „Džiugo“ vartų ir kai kamuolį nuo linijos skyrė vos pora centimetrų, telšiškius išgelbėjo nuošalė. 50-ą minutę pasižymėti bandė komandos kapitonas Andrius Lipskis.  69-ą minutę nuo galingo ir tolimo priešininkų smūgio komandą puikai išgelbėjo vartininkas Rolandas Grižas. 75-ą minutę pavojingai vartus atakavo Marius Šluta, po to jo darbą pabaigti  dar kartą bandė Vaidas Viktoravičius. 79-ą minutę būtų galima vadinti viena pavojingiausių varžybų akimirkų – po nesėkmingos varžovų atakos kamuolį atėmė ir sėkmingai per pusę aikštės prasimetė Tomas Birškys.  Tada jis  perdavė kamuolį Edvinui Jasaičiui, prie kurio visai šalia vartų paspirto kamuolio nebespėjo atbėgti nė vienas „Džiugo“ futbolininkas, todėl iki rezultatyvios atakos pabaigos šiek tiek pritrūko. Tačiau tai buvo dar ne viskas, nes 86-ą minutę prie „Vyčio“ vartų efektingą momentą dar sukūrė Marius Šluta – nuo čia laukusio įvarčio vilniečius išgelbėjo tik vartininkas ir sėkmė.

Deja, tą dieną vartų pasiekti nebuvo lemta nė vienam įvarčiui, todėl kviečiame stebėti artimiausių „Džiugo“ namų rungtynių jau rugsėjo 15d., prieš „Tauro“ komandą. Rugsėjo 10 dieną „Džiugas“ išvykoje žais prieš „Trakų“ B ekipą. Iki susitikimo!

Telšių „Džiugas“ – Vilniaus „Vytis“ 0-0

LFF I lyga, 23 turas, 2017-09-03

2008 g.m. FC „Džiugas“ CUP-2017 vaikų futbolo turnyras

2017 m. rugpjūčio 18 d. Telšių dirbtinės dangos stadione vyko tradicinis 2008 g.m. vaikų futblo turnyras FC „Džiugas“ CUP-2017, kuriame rungtyniavo 16 komandų iš įvairių miestų: Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių, Mažeikių, Kretingos, Plungės, bei Telšių.

Turnyras vyko dviejuose lygiuose po 8 komandas. A lygyje rungtyniavo stipresnio pajėgumo komandos, o B lygyje mažiau patirties turintys jaunieji futbolininkai.

Tiek A, tiek B lygyje komandos buvo suskirstytos į du pogrupius po 4 komandas ir rungtyniavo rato sistema, du kėlinukus po 12 min. Continue reading „2008 g.m. FC „Džiugas“ CUP-2017 vaikų futbolo turnyras“

„Džiugas“ iš tolimos išvykos parsivežė 3 taškus

Rugpjūčio 25 dieną „Džiugas“ Vilniuje žaidė LFF I lygos rungtynes prieš „Žalgirio“ B jaunimą. Rungtynes aktyviau pradėjo telšiškiai, kurie laikė kamuolį ir spaudė varžovų vartus.  Jau 16 minutė po Tomo Rapalavičiaus perdavimo tiksliu smūgiu pasižymėjo Andrius Lipskis. 37 minutę „Žalgirio“ B gynėjas Arminas Čivilis prieš save išvydo raudoną kortelę už paskutinės vilties pražangą prieš Kirilą Levšiną, tačiau Vitalijaus Polianskio smūgis nuo 11 m. žymos buvo atlaikytas. Kėliniui einant į pabaigą, 11 m. baudinys buvo paskirtas ir į „Džiugo“ vartus – Adomas Mika neleistinai sustabdė įsibegėjusį „Žalgirio“ B futbolininką, tačiau Ronaldas Grižas parodė savo sugebėjimus ir atlaikė varžovų smūgį. Antrajame kėlinyje „Džiugas“ turėjo aibę progų, tačiau realizuoti pavyko tik vieną iš jų jau 77 minutę – po Tomo Birškio smūgio į jaunujų žalgiriečių vartus kamuolys įskriejo nuo jų pačio žaidėjo Hlibo Krushchovo. Continue reading „„Džiugas“ iš tolimos išvykos parsivežė 3 taškus“

Telšiuose praūžė dvi dienas vykęs TELŠIAI CITY CUP turnyras

Rugpjūčio 11-12 dienomis Telšiuose vyko tarptautinis vaikų futbolo turnyras „TELŠIAI CITY CUP 2017“, kuriame dviejų amžiaus kategorijų grupėse varžėsi komandos iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos bei Čekijos. U-12 turnyre dalyvavo 8 komandos, kurios buvo padalintos į dvi grupes po 4 komandas. Sužaidus grupių varžybas, komandos kovojo sekančiame „play-off“ etape, kuriame paaiškėjo, jog finale kovos  A grupės nugalėtojas FC „Džiugas“ ir lenkų Minsk Mazowiecki „Mazovia“, o dėl trečiosios vietos mažajame finale kovos B grupės lyderiai FA „Šiauliai“ ir svečiai iš Latvijos – „Liepaja City“ ekipa. Mažajame finale FA „Šiauliai“ gan nesunkiai įrodė savo pranašumą ir įveikę varžovus rezultatu 4-0 užsitikrino bronzos medalius. Finalas buvo kur kas atkaklesnis – jaunieji džiugiečiai pirmieji išsiveržė į priekį, tačiau netrukus varžovai iš Lenkijos rezultatą išlygino. Rungtynėms pasibaigus rezultatu 1:1, komandos stojo mušti 11 m. baudinių, kuriuose sėkmė šypsojosi „Džiugo“ futbolininkams. Būtent jie ir treneris Marius Šluta lipo ant nugalėtojų pakilos ir tapo pirmą kartą organizuoto „TELŠIAI CITY CUP“ U-12 čempionais.

U-14 turnyre taip pat netrūko aistrų ir įnirtingos kovos. 12 komandų kovas pradėjo varžydamiesi 4 grupėse po 3 komandas. Grupių nugalėtojai pateko į pusfinalius ir kovojo dėl medalių, o žemesnes vietas užėmusios komandos kovojo dėl 12-5 vietų. Šiame turnyre įdomu buvo tai, jog komandos per pagrindinį laiką kovodamos dėl 1-8 vietų taip ir neįrodydavo savo pranašumo, tad stodavo mušti 11 m. baudinių. Kovoje dėl 7-8 vietų čekų FK „Krnov“ sužaidė lygiosiomis 0:0 su Jonavos KKSC, o būtent pastaroji buvo pranašesnė 11 m. baudinių serijoje. Kovoje dėl 5-6 vietų susitiko Vilniaus „Žalgirietis“ su lenkų Minsk Mazowiecki „Mazovia“ futbolininkais. Pagrindinis laikas baigėsi rezultatu 1:1, o daugiau baudinių įmušė „Žalgirietis“. Kovoje dėl patekimo į turnyro finalą kovėsi „Džiugas“ su Klaipėdos FM ir Mažeikių „Atmosfera“ prieš Panevėžio FA. Pirmame pusfinalyje Klaipėdos FM rezultatu 2:0 sugebėjo įveikti jaunuosius džiugiečius, o Panevėžio FA po itin atkaklios kovos rezultatu 2:1 palaužė Mažeikių „Atmosferą“. Mažajame finale aikštėje virė itin atkakli kova: mažeikiškiai pirmavo rezultatu 1:0, tačiau iki rungtynių pabaigos likus keletai minučių „Džiugo“ žaidėjas Eridanas Bagužis įmušo fantastišką įvartį ir rezultatą išlygino, tad komandoms teko mušti 11 m. baudinius, kuriuos sėkmingiau realizavo „Atmosferos“ futbolininkai. Finale susikovė visą turnyrą sėkmingai žaidusi Klaipėdos FM ir Panevėžio FA auklėtiniai. Nors aikštėje virė nuožmi kova ir abi komandos turėjo progų pasižymėti, abu vartininkai išlaikė savo vartus sausus, tad čempioną nulėmė 11 m. baudinių serija, kurioje sėkmė šypsojosi klaipėdiškiams. Būtent jie tapo U-14 turnyro nugalėtojais ir kitais metais gins čempionų vardą.

Iš Pakruojo „Džiugas“ parsivežė 3 taškus

Rugpjūčio 4 dieną „Džiugas“ vyko į Pakruojį, kur susikovė su vienu iš turnyrinės lentelės kaimynu – FC „Pakruojo“ ekipa. Gausaus sirgalių būrio palaikomi „Džiugo“ futbolininkai sugebėjo išplėšti pergalę rezultatu 2:1. Rungtynės prasidėjo atviru futbolu – savo šansą pelnyti įvartį abi komandos turėjo jau pirmosiomis rungtynių minutėmis. 27 minutę po pakelto kampinio prie FC „Pakruojo“ vartų Edvinas Jasaitis susistabdė iš baudos aikštelės išmuštą kamuolį ir puikiu tolimu smūgiu nuginklavo buvusį „Džiugo“ vartininką iš olandijos Jordy van der Corputą. Tačiau 45 minutę prieš futbolininkams išeinant į rūbinę FC „Pakruojis“ rezultatą išlygino. Tiesa, kilo daug klausimų, ar įvartis turėjo būti įskaitytas dėl nuošalės. Po pertraukos „Džiugas“ atliko du keitimus – į aikštę žengė Rolandas Leščius ir Tomas Birškys, o būtent pastarasis jau 46 minutę pirmą kart gavęs perdavimą pradėjo reidą nuo aikštės vidurio ir puikiu smūgiu iš už baudos aikštelės išvedė „Džiugą“ į priekį. Rungtynėms einant į pabaigą, FC „Pakruojis“ spaudė „Džiugą“, tačiau užtikrintai žaidęs Ronaldas Grižas neleido kamuoliui atsidurti vartuose. Sekančios rungtynės – jau rytoj 18:30 centriniame stadione prieš Utenos „Utenio“ dublerių ekipą.