„Džiugas“ iš Kupiškio parsivežė tašką

Šventinę liepos 6 dieną „Džiugas“ žaidė paskutines rungtynes prieš trumpas atostogas. Kupiškyje rungtynės nesusiklostė taip, kaip norėjosi – rungtynės baigėsi rezultatu 1:1 (0:0).

Geroje formoje pastaruoju metu esantis „Kupiškis“ nuo pirmų minučių rodė, jog lengva nebus. Kietu žaidimu pasižymintys kupiškėnai neleido „Džiugui“ primesti savo žaidimo ir kontroliuoti rungtynių tempo.

Daug jėgų pareikalavusiame pirmajame kėlinyje abi komandos turėjo realių progų pasižymėti, tačiau pagrindiniai įvykiai laukė antrajame kėlinyje. 53 minutę rezultatyviausias „Kupiškio“ žaidėjas Edgaras Stankevičius išvedė šeimininkus į priekį – 1:0. Po praleisto įvarčio „Džiugas“ toliau kantriai žaidė ir kūrė progas. Tačiau rezultatą išlyginti pavyko tik 83 minutę – Tomas Rapalavičius nuginklavo „Kupiškio“ vartininką iš Latvijos Glebs Sopots.

Itin daug aistrų kėlė rungtynių arbitro Manto Pomeckio darbas. Teisėjas leido žaisti itin kietai, o 84 minutę po itin grubaus epizodo prieš „Džiugo“ žaidėją Edvina Sirutavičių nebuvo užfiksuota net pražanga, kas išprovokavo „Džiugo“ žaidėjų pasipiktinimą. Netrukus buvo pašalintas Skirmantas Rakauskas, o dar po minutės iš techninės zonos išvarytas ir  treneris Marius Šluta.

Sekančios I lygos rungtynės laukia rugpjūti, o liepos pabaigoje numatoma sužaisti keletą draugiškų susitikimų, apie kuriuos informuosime netrukus.

16 turas: rungtynių apžvalga

Liepos 6 dieną „Džiugas“ prieš pat mėnesio atostogas pradės II rato kovas. Laukia tolima išvyka į Kupiškį, kur žaisime prieš vietos „Kupiškio“ komandą.

Pirmojo turo rungtynėse „Džiugas“ Telšiuose įveikė „Kupiškį“ rezultatu 1-0, tad „Kupiškio“ futbolininkai sieks revanšo. Gan gerais rezultatais pastaruoju metu pasižymintis „Kupiškis“ šiuo metu yra 9 turnyrinės lentelės vietoje su 5 pergalėmis, 4 lygiosiomis ir 5 pralaimėjimais. Komanda šiuo metu yra surinkusi 19 taškų ir yra sužaidusi vieneriomis rungtynėmis mažiau. Pergalės atveju „Kupiškio“ ekipa galėtų pakilti į 7 vietą, tad „Džiugo“ laukia rimta kova. Praėjusiose rungtynėse „Kupiškis“ namie tik po atkaklios kovos (1-0) pralaimėjo Gargždų „Bangai“, o iki tol buvo nepralaimėjęs 6 rungtynių iš eilės (4 pergalės ir 2 lygiosios).

Daug legionierių savo sudėtyje turintis „Kupiškis“ pasistiprino jaunu futbolininku iš Kauno „Stumbro“ Elvinu Navicku, kuris jau pirmosiose rungtynėse I lygoje įmušė įvartį. Tuo tarpu rezultatyviausias „Kupiškio“ žaidėjas Edgaras Stankevičius per 12 rungtynių įmušė 7 įvarčius ir yra tarp rezultatyviausiu I lygos žaidėjų.

„Džiugo“ gretose treniruotėse jau kurį laiką pluša Marius Papšys, atsigaunantis po menisko traumos, tačiau jo galimybės pasirodyti šiose rungtynėse vis dar išlieka neaiškios.

Rungtynės Kupiškyje prasidės 17 valandą.

I ratą „Džiugas“ užbaigė I vietoje

Liepos 3 dieną Vilniuje „Džiugas“ sužaidė 15 turo rungtynes ir užbaigė I ratą su dar viena pergale. Šį kartą telšiškiai rezultatu 3:0 (2:0) nugalėjo Vilniaus „Žalgirio“ B futbolininkus.

Po ilgos kelionės atvykę telšiškiai rungtynes pradėjo aktyviai, tačiau pirmasis įvartis krito tik 31 minutę, kada po Andriaus Lipskio rezultatyvaus perdavimo įmušė legionierius iš Brazilijos Leo Antonio – 1:0. Tai buvo pirmasis pastarojo įvartis I lygoje šį sezoną.

Jau už minutės po dar vienos greitos atakos ir Davydo Arlauskio tikslaus perdavimo rezultatą padvigubino Skirmantas Rakauskas – 2:0.

Po dviejų greitų įvarčių rungtynių tempas aprimo ir nepasikeitė iki I kelinio pabaigos.

Antrajame kėlinyje „Džiugas“ įmušė dar vieną įvartį. Skirmantas Rakauskas uždirbo 11 m. baudinį, kurį realizavo Andrius Lipskis – 3:0.

Nors komandos progų dar turėjo, rezultatas iki rungtynių pabaigos nepakito. Po šios pergalės „Džiugas“ tapo vienvaldžiu pirmenybių lyderiu, kadangi I vietą turnyrinėje lentelėje iki šiol užėmusi Gargždų „Banga“ pralaimėjo Alytaus „Dainavai“ rezultatu 0:1. „Džiugas“ dabar turi 37 taškus, „Banga“ – 35, Kėdainių „Nevėžis“ – 33.

Sekančias, paskutines rungtynes prieš atostogas žaisime jau šeštadienį, liepos 6 dieną – II ratą pradėsime išvykos rungtynėmis su „Kupiškiu“.

15 turas: rungtynių apžvalga

Telšiškiai tęsia intensyvų rungtynių maratoną ir po puikios pergalės namie prieš „Pakruojo“ futbolininkus jau liepos 3 dieną, trečiadienį, džiugiečiai vyks į sostinę žaisti paskutinių I rato rungtynių su Vilniaus „Žalgirio“ B futbolininkais. Rungtynės vyks LFF stadione 18 valandą 30 minučių.

Šį sezoną jaunieji žalgiriečiai užima priešpaskutinę, 15 poziciją. Per 14 rungtynių vilniečiai laimėjo triskart, kartą sužaidė lygiosiomis ir patyrė 10 pralaimėjimų. „Žalgirio“ B kraityje šiuo metu yra 10 taškų.

„Žalgirio“ B sudėtį, kaip ir priklauso, sudaro vien jaunimas. Kartais „Žalgiris“ B sulaukia solidaus pastiprinimo iš pirmosios komandos. Pavyzdžiui, Simonas Urbys šį sezoną per 6 sužaistas rungtynes I lygoje įmušė 5 įvarčius. Iš didelio būrio jaunimo išsiskiria gynėjas Deividas Linauskas per 14 rungtynių įmušęs net 5 įvarčius.

„Džiugas“ ir „Žalgiris“ B I lygoje susitinka nuo pat „Džiugo“ debiuto antrajame Lietuvos divizione 2015 metais. Per 4 sezonus komandos tarpusavyje žaidė 8 rungtynes, iš kurių vienos rungtynės baigėsi lygiosiomis, tris kartus laimėjo vilniečiai, keturis kartus triumfavo telšiškiai. Įdomu yra tai, jog „Žalgiris“ B paskutinį kart prieš „Džiugą“ laimėjo 2016 metų gegužę – daugiau nei prieš tris metus.

„Džiugas“ įveikė „Pakruojo“ futbolininkus

Birželio 30 dieną Telšių centriniame stadione buvo sužaistos I lygos 14 turo rungtynės tarp Telšių „Džiugo“ ir FC „Pakruojo“ futbolininkų. Rungtynes laimėjo telšiškiai rezultatu 4:0 (0:0).

Rungtynės prasidėjo nuo žvalgybos – abi komandos kontroliavo kamuolį daugiausia aikštės viduryje. Kompaktiškai gynybines pozicijas užėmę „Pakruojo“ futbolininkai neleido „Džiugui“ kelti didesnio pavojaus prie savų vartų.

Viso pirmojo kėlinio metu komandos realių progų įmušti įvartį nesukūrė. Abiejų komandų futbolininkai apsikeitė nepavojingais smūgiais.

Visai kitoks buvo antras kėlinys – 48 minutę po Eriko Vainoro aukšto perdavimo „Džiugo“ legionierius iš Ukrainos Konstantinas Šulcas smūgiu galva išvedė telšiškius į priekį – 1:0.

Jau 52 minutę po to paties Konstantino Šulco aukšto perdavimo iš krašto savo pirmąjį įvartį „Džiugo“ gretose šį sezoną smūgiu galva įmušė ir Deividas Šiuša – 2:0.

„Džiugas“ ir toliau nemažino apsukų ir neleido varžovų gynėjams atsikvėpti, o 59 minutę Telšių centriniame stadione susirinkę sirgaliai ir vėl stojosi iš savo vietų. Andrius Lipskis smūgiavo iš toli, o neužtikrintai sužaidęs „Pakruojo“ vartininkas atmušė kamuolį prieš save ir taip leido Davydui Arlauskiui įmušti trečiąjį įvartį – 3:0. Tai buvo jau ketvirtasis puikią formą demonstruojančio „Džiugo“ kapitono įvartis per paskutines 3 rungtynes I lygoje ir LFF Taurėje.

Rungtynių tempui kiek aprimus „Džiugo“ treneris Marius Šluta į aikštę išleido keletą jaunesnių futbolininkų, „Džiugo“ gretose debiutavo ir naujas vartininkas Povilas Survila.

85 minutę po Skirmanto Rakausko atmetimo Andrius Lipskis smūgiu iš už baudos aikštelės įmušė dar vieną įvartį – 4:0. Tai buvo jau devintasis Andriaus įvartis šiame sezone.

Sekančias, paskutines I rato rungtynes džiugiečiai žais liepos 3 dieną Vilniuje prieš vietos „Žalgirio“ B futbolininkus. Rungtynės prasidės 18 valandą 30 minučių.

„Džiugas“ pasipildė jaunu vartininku

Atsidarius vasaros perėjimų langui „Džiugo“ sudėtyje įvyko pirmieji pokyčiai. Prie „Džiugo“ prisijungė jaunas vartininkas Povilas Survila.

Septyniolikmetis futbolininkas šį sezoną pradėjo FK „Vilniaus“ (I lyga) ekipoje, tačiau ten neužsibuvo, o pastaruoju metu treniravosi su dabar didelių problemų krečiama Kauno „Stumbro“ ekipa. Žaidėjas yra Nacionalinės futbolo akademijos auklėtinis – akademiją vartininkas atstovavo ir praėjusiame I lygos sezone.

Povilas taip pat yra nuolatinis Lietuvos jaunimo rinktinių narys.

Linkime sėkmės ginant „Džiugo“ vartus!

14 turas: rungtynių apžvalga

Birželio 30 dieną „Džiugas“ stos į dar vieną svarbų mūšį dėl 3 taškų. Į LFF Taurės ketvirtfinalį patekę telšiškiai 14 LFF I lygos ture susikaus su FC „Pakruojo“ futbolininkais.

Šį sezoną „Pakruojo“ futbolininkai neranda savojo žaidimo ir skirtingai nei praėjusiuose sezonuose užima tik 13 vietą turnyrinėje lentelėje. Per 13 rungtynių pakruojiškiai iškovojo 3 pergales, 4 kartus sužaidė lygiosiomis ir patyrė 6 pralaimėjimus. Ganėtinai prastus rezultatus šį sezoną veikiausiai galėtume paaiškinti lyderių netektimis prieš šį sezoną – komandoje nebėra praėjusio sezono lyderio Vadymo Barbos, o Edvinas Jasaitis šį sezoną sužaidė tik 3 rungtynes.

Netektis komandos komplektacijoje „Pakruojis“ bandė užkamšyti pasikviesdamas legionierių iš Ukrainos. Šiuo metu komandoje žaidžia 5 legionieriai – keturi ukrainiečiai ir vienas olandas. Būtent ukrainiečiai Maksym Pyrohov ir Dmitry Litvinov yra rezultatyviausi komandos žaidėjai įmušę po 3 įvarčius. Nepaisant prastų komandos rezultatų, sudėtyje yra daug žinomų ir pavojingų žaidėjų. Bene labiausiai patyrę – komandos senbuviai Donatas Strockis, Aivaras Bagočius ir Aivaras Renusas.

„Pakruojo“ gretose žaidžia ir du žaidėjai, praeityje gynę „Džiugo“ spalvas. Tai – jau minėtas Edvinas Jasaitis ir vartininkas Jordy van der Corput. Tiesa, abu žaidėjai šį sezoną žaidžia epizodiškai – E. Jasaitis pasirodė tik 3 rungtynėse, o Jordy vartus saugojo tik vieneriose rungtynėse.

„Džiugas“ ir „Pakruojis“ I lygoje iki šiol susitiko keturis kartus – dvi pergales šventė „Džiugas“, kartą laimėjo „Pakruojis“, vienerios rungtynės baigėsi lygiosiomis.

Rungtynės – birželio 30 dieną 18 valandą Telšių centriniame stadione!

„Džiugas“ pakartojo savo geriausią pasiekimą LFF Taurėje

Birželio 26 dieną Telšių „Džiugas“ LFF Taurės aštuntfinalio etape namie susikovė su kita I lygos komanda – Vilniaus „Vyčio“ futbolininkais. „Džiugui“ pavyko įveikti varžovą rezultatu 2:1 (2:0) ir pakartoti savo geriausią pasiektą rezultatą LFF Taurėje – patekti į ketvirtfinalį.

Itin karštą dieną vykusias rungtynes aktyviau pradėjo telšiškiai ir rungtynių pradžioje keletą kartų pagrasino varžovų vartams – po pavojingo „skerso“ perdavimo telšiškiai pataikė į skersinį bei atliko dar keletą pavojingų smūgių.

22 minutę po gražios ir greitos atakos Andrius Lipskis atliko perdavimą iš krašto, „Vyčio“ vartininkas sužaidė neužtikrintai ir kamuolį atmušė prieš save, o šia klaida pasinaudojęs Skirmantas Rakauskas įmušė pirmąjį rungtynių įvartį – 1:0.

„Džiugas“ nemažino apsukų ir toliau neleido atsikvėpti „Vyčio“ gynėjams. Puikiai kamuolį sudėtingoje situacijoje susistabdęs Andrius Lipskis turėjo puikų šansą padvigubinti rezultatą, tačiau „Vyčio“ vartininkas sužaidė patikimai.

36 minutę puikų perdavimą atliko visas rungtynes puikiai žaidęs „Džiugo“ brazilas Leo Antonio, o puikiai kamuolį susistabdęs ir nuo varžovo atitrūkęs Davydas Arlauskis rezultatą padvigubino – 2:0.

Antrajame kėlinyje Algimanto Liubinsko auklėtiniai tradiciškai „atsibudo“ ir demonstravo kur kas geresnį futbolą. Vilniečiai perėmė iniciatyvą ir kamuolio kontrolę ir pradėjo kurti vis daugiau progų. Viena tokių 62 minutę pasinaudojo „Vyčio“ legionierius iš Sakartvelo Otari Kvernadze po perdavimo iš krašto nuginklavęs Kajų Urbietį ir sušvelninęs rezultatą – 2:1.

Po praleisto įvarčio telšiškiai pajuto įtampą ir neleido varžovams sukurti daugiau pavojingų progų. Taip pat verta paminėti, jog 63 minutę į aikštę „Džiugo“ gretose žengė 14-metis Domantas Šluta. Tai buvo jau antrosios perspektyvaus žaidėjo sužaistos rungtynės „Džiugo“ gretose.

„Džiugas“ sutriuškino „Miniją“

Birželio 21 dieną Telšių “Džiugas” stojo į kovą su Kretingos “Minija”. Rungtynes telšiškiai laimėjo rezultatu 5:1.

Jau 11 – ąją minutę Davydas Arlauskis smūgiu galva nuginklavo kretingiečių vartininką ir džiugiečiai išsiveržė į priekį. Įpusėjus pirmąjam kėliniui, labai paprastu, bet labai tiksliu smūgiu, Davydas Arlauskis pelnė antrajį įvartį. Praėjus vos penkioms minutėms, Andrius Lipskis gražiu, technišku smugiu nuo kampinio gairelės mušo trečiajį ir turbūt gražiausią rungtynių įvartį. Pertraukai “Džiugo” vyrai kretingiškius į rūbinę išleido rezultatu 3:0.

Grįžus po pertraukos, 53 – ąją minutę, savo antrąjį įvartį pelnė Andrius Lipskis. Jau po trejų minučių krito penktasis “Džiugo” įvartis, kurį pelnė Konstantin Shults.

57 – ąją minutę, Minijos vartininkui prasižengus prieš Domantą Šlutą, buvo skirtas 11m. baudinys, kurio D. Šluta nerealizavo.

Po dar kelių minučių, baudos aikštelėje prasižengus “Džiugo” žaidėjui, buvo skirtas dar vienas 11m. baudinys, kurį „Minija“ realizavo.

Nuskambėjus rungtynių pabaigą skelbiančiam švilpukui buvo užfiksuota “Džiugo” pergalė rezultatu 5:1. Po šios pergalės bent jau laikinai grįžtame į 1 turnyrinės lentelės vietą.

LFF Drausmės komitetas „Stumbrui“ B skyrė pralaimėjimą

Birželio 20 dieną įvyko LFF Drausmės komiteto posėdis, kuriame buvo nuspręsta:

– LFF I lygos rungtynėse FC Džiugas – Stumbras B įskaityti komandai Stumbras B techninį pralaimėjimą rezultatu 0:3 FC Džiugas komandos naudai;

– Skirti VŠĮ „FC Stumbras“ 1500 Eur (vienas tūkstantis penki šimtai eurų) baudą.