Telšiuose praūžė dvi dienas vykęs TELŠIAI CITY CUP turnyras

Rugpjūčio 11-12 dienomis Telšiuose vyko tarptautinis vaikų futbolo turnyras „TELŠIAI CITY CUP 2017“, kuriame dviejų amžiaus kategorijų grupėse varžėsi komandos iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos bei Čekijos. U-12 turnyre dalyvavo 8 komandos, kurios buvo padalintos į dvi grupes po 4 komandas. Sužaidus grupių varžybas, komandos kovojo sekančiame „play-off“ etape, kuriame paaiškėjo, jog finale kovos  A grupės nugalėtojas FC „Džiugas“ ir lenkų Minsk Mazowiecki „Mazovia“, o dėl trečiosios vietos mažajame finale kovos B grupės lyderiai FA „Šiauliai“ ir svečiai iš Latvijos – „Liepaja City“ ekipa. Mažajame finale FA „Šiauliai“ gan nesunkiai įrodė savo pranašumą ir įveikę varžovus rezultatu 4-0 užsitikrino bronzos medalius. Finalas buvo kur kas atkaklesnis – jaunieji džiugiečiai pirmieji išsiveržė į priekį, tačiau netrukus varžovai iš Lenkijos rezultatą išlygino. Rungtynėms pasibaigus rezultatu 1:1, komandos stojo mušti 11 m. baudinių, kuriuose sėkmė šypsojosi „Džiugo“ futbolininkams. Būtent jie ir treneris Marius Šluta lipo ant nugalėtojų pakilos ir tapo pirmą kartą organizuoto „TELŠIAI CITY CUP“ U-12 čempionais.

U-14 turnyre taip pat netrūko aistrų ir įnirtingos kovos. 12 komandų kovas pradėjo varžydamiesi 4 grupėse po 3 komandas. Grupių nugalėtojai pateko į pusfinalius ir kovojo dėl medalių, o žemesnes vietas užėmusios komandos kovojo dėl 12-5 vietų. Šiame turnyre įdomu buvo tai, jog komandos per pagrindinį laiką kovodamos dėl 1-8 vietų taip ir neįrodydavo savo pranašumo, tad stodavo mušti 11 m. baudinių. Kovoje dėl 7-8 vietų čekų FK „Krnov“ sužaidė lygiosiomis 0:0 su Jonavos KKSC, o būtent pastaroji buvo pranašesnė 11 m. baudinių serijoje. Kovoje dėl 5-6 vietų susitiko Vilniaus „Žalgirietis“ su lenkų Minsk Mazowiecki „Mazovia“ futbolininkais. Pagrindinis laikas baigėsi rezultatu 1:1, o daugiau baudinių įmušė „Žalgirietis“. Kovoje dėl patekimo į turnyro finalą kovėsi „Džiugas“ su Klaipėdos FM ir Mažeikių „Atmosfera“ prieš Panevėžio FA. Pirmame pusfinalyje Klaipėdos FM rezultatu 2:0 sugebėjo įveikti jaunuosius džiugiečius, o Panevėžio FA po itin atkaklios kovos rezultatu 2:1 palaužė Mažeikių „Atmosferą“. Mažajame finale aikštėje virė itin atkakli kova: mažeikiškiai pirmavo rezultatu 1:0, tačiau iki rungtynių pabaigos likus keletai minučių „Džiugo“ žaidėjas Eridanas Bagužis įmušo fantastišką įvartį ir rezultatą išlygino, tad komandoms teko mušti 11 m. baudinius, kuriuos sėkmingiau realizavo „Atmosferos“ futbolininkai. Finale susikovė visą turnyrą sėkmingai žaidusi Klaipėdos FM ir Panevėžio FA auklėtiniai. Nors aikštėje virė nuožmi kova ir abi komandos turėjo progų pasižymėti, abu vartininkai išlaikė savo vartus sausus, tad čempioną nulėmė 11 m. baudinių serija, kurioje sėkmė šypsojosi klaipėdiškiams. Būtent jie tapo U-14 turnyro nugalėtojais ir kitais metais gins čempionų vardą.

Iš Pakruojo „Džiugas“ parsivežė 3 taškus

Rugpjūčio 4 dieną „Džiugas“ vyko į Pakruojį, kur susikovė su vienu iš turnyrinės lentelės kaimynu – FC „Pakruojo“ ekipa. Gausaus sirgalių būrio palaikomi „Džiugo“ futbolininkai sugebėjo išplėšti pergalę rezultatu 2:1. Rungtynės prasidėjo atviru futbolu – savo šansą pelnyti įvartį abi komandos turėjo jau pirmosiomis rungtynių minutėmis. 27 minutę po pakelto kampinio prie FC „Pakruojo“ vartų Edvinas Jasaitis susistabdė iš baudos aikštelės išmuštą kamuolį ir puikiu tolimu smūgiu nuginklavo buvusį „Džiugo“ vartininką iš olandijos Jordy van der Corputą. Tačiau 45 minutę prieš futbolininkams išeinant į rūbinę FC „Pakruojis“ rezultatą išlygino. Tiesa, kilo daug klausimų, ar įvartis turėjo būti įskaitytas dėl nuošalės. Po pertraukos „Džiugas“ atliko du keitimus – į aikštę žengė Rolandas Leščius ir Tomas Birškys, o būtent pastarasis jau 46 minutę pirmą kart gavęs perdavimą pradėjo reidą nuo aikštės vidurio ir puikiu smūgiu iš už baudos aikštelės išvedė „Džiugą“ į priekį. Rungtynėms einant į pabaigą, FC „Pakruojis“ spaudė „Džiugą“, tačiau užtikrintai žaidęs Ronaldas Grižas neleido kamuoliui atsidurti vartuose. Sekančios rungtynės – jau rytoj 18:30 centriniame stadione prieš Utenos „Utenio“ dublerių ekipą.

Antrajį ratą „Džiugas“ pradėjo lygiosiomis

Telšių „Džiugas“ antrajį LFF I lygos ratą pradėjo rungtynėmis namie prieš Kauno „Stumbro“ B ekipą. Po atkaklios kovos užfiksuotos lygiosios 0:0.

Jau nuo pat pirmųjų minučių aikštėje užvirė labai atkakli kova, kurioje nei viena komanda nesiruošė anksčiau laiko kelti baltos vėliavos. Žaidimas buvo apylygis, tačiau gerų situacijų įvarčiui pasiekti žiūrovai pirmajame kėlinyje praktiškai neišvydo.

Reikėtų išskirti epizodą, kai kamuolį į vartus atsidūręs vienas prieš vartininką pasiuntė puolėjas Erickas Kassi, vis tik arbitrai užfiksavo nuošalę.

Kelių šimtų futbolo gerbėjų palaikomas „Džiugas“ po pertraukos surengė keletą pavojingesnių išpuolių, iš kurių pavojingiausias buvo naujoko K.Levšino smūgis.

Susitikimo pabaigoje „Stumbro“ B legionierius Kgaogelo Sekgota vos neišvedė svečių į priekį. Paskutinę akimirką „Džiugą“ įspūdingu šuoliu išgelbėjo Ronaldas Grižas.

Šiose labiau gynybinio plano rungtynėse nei vienai komandai nepavyko primesti savo tempo. Nors rungtynės ir buvo sunkios, „Džiugui“ pavyko išsaugoti nepralaimėtų rungtynių seriją – dabar telšiškiai nepralaimi 9 rungtynėse iš eilės. Po pertraukos grįžę futbolininkai sekančias rungtynes žais jau penktadienį Pakruojyje.

TARPTAUTINIS VAIKŲ FUTBOLO TURNYRAS TELŠIAI CITY CUP – 2017

2017 m. rugpjūčio 11 -12 dienomis, Telšių futbolo klubas „Džiugas“ pirmą kartą Tęlšiuose organizuoja U-14 ir U-12 gimimo metų tarptautinį vaikų futbolo turnyrą „Telšiai CITY CUP-2017“, kuris planuoja išlaikyti tęstinumą ir siekia tapti tradiciniu bei vienu didžiausiu vasaros turnyrų Lietuvoje. Turnyro tikslas – vystyti draugiškus santykius ir keistis patirtimi tarp miestų partnerių ir kitų futbolo klubų. Continue reading „TARPTAUTINIS VAIKŲ FUTBOLO TURNYRAS TELŠIAI CITY CUP – 2017“

OFICIALU: Komandą papildė gynėjas iš Ukrainos

Prieš prasidedant II LFF I lygos ratui „Džiugas“ sulaukė trečio naujoko. Šį kartą komandą nuomos pagrindais papildė kairiojo krašto gynėjas Konstantinas Šulcas, kuris atvyko iš Klaipėdos „Atlanto“. 24 metų gynėjas savo karjerą pradėjo Ukrainoje, kur 2014 metais sudarė kontraktą su tuomet Ukrainos 2-osios lygos (trečios pagal meistriškumą) čempionate žaidusia ir tais metais auksą iškovojusia Komsomolsko „Gorniako-Sporto“ komanda. Šioje Poltavos srities ekipoje, kuri pateko į Ukrainos 1-ąją lygą, K.Šulcas rungtyniavo tris sezonus. 2016 m. ukrainietis sukirto rankomis su Armėnijos aukščiausios lygos vicečempiono – Giumrio „Širako“ klubo vadovais, o neįsitvirtinęs Armėnijoje, šių metų sausį prisijungė prie Klaipėdos „Atlanto“. Linkime žaidėjui įsitvirtinti pagrindinėje sudėtyje bei stabiliai cementuoti „Džiugo“ gynybą!

Taip pat aišku, jog komandą abipusiu sutarimu palieka beveik 2 sezonus komandą atstovavęs gynėjas Deividas Gineitis. Klubas dėkoja šiam jaunam žaidėjui už profesionalų indelį bei linki sėkmės ateityje!

OFICIALU: „Džiugas“ stiprinasi puolėju

Utenos „Utenis“ iki sezono pabaigos „Džiugui“ išnuomoja puolėją Kirilą Levšiną. Iš Visagino kilęs 20-metis žaidėjas Utenos ekipos garbę gina nuo 2015-ųjų. Praėjusį sezoną K. Levšinas atstovavo tiek pagrindinei, tiek „Utenis B“ komandai. II lygoje jis pelnė 16 įvarčių. Šiemet „Utenio“ gretose visaginietis sužaidė 13 rungtynių ir pelnė 1 įvartį. Žaidėjas į Telšius atvyko vakar ir kartu su komanda pradėjo ruoštis LFF I lygos II ratui. Linkime naujokui sėkmingai įsilieti į komandos žaidimą ir sudaryti dar grėsmingesnį puolėjų duetą su vienu rezultatyviausių turnyro žaidėju Vaidu Viktoravičiumi. Visaginietis tapo antru „Džiugo“ naujoku atsivėrus vasaros „transferų langui“. Kiek ankščiau komandą papildė vartininkas Ronaldas Grižas.

Taip pat tapo aišku, jog aikštėje šį sezoną nebeišvysime jaunojo vartininko Arkadijaus Želnino. Legionierius iš Rusijos, abipusiu sutarimu nutraukus nuomos sutartį, sugrįžo į Klaipėdos „Atlantą“. Vartininkas pirmajame I lygos rate sužaidė 11 rungtynių. „Džiugo“ kolektyvas linki jaunam vartininkui sėkmės tolesniuose karjeros etapuose.

„Džiugas“ ir toliau nepralaimi

Liepos 9d. „Džiugas“ vyko į Kėdainių miesto stadioną, kur susitiko su aikštės šeimininkais „Nevėžio“ futbolininkais ir pradėjo antrą pirmos lygos pirmenybių ratą. Nors ir kovėsi ne namie, tačiau rungtynių atmosfera ir sirgalių skaičius priminė namų varžybas. Gal būt tai prisidėjo prie to, kad kova baigėsi rezultatu, kuris pratęsia ilgą „Džiugo“ rungtynių be pralaimėjimų seriją: 2-1.

Pirmasis rungtynių įvartis  „Nevėžio“ vartus pasiekė jau 12-ą minutę, Rolandui Leščiui smūgiavus iš toli. Taip pat pirmasis kėlinys pasižymėjo geltonų kortelių gausa – po vieną užsidirbo du kėdainiškiai ir pirmojo įvarčio autorius Rolandas Leščius.

Antras kėlinys prasidėjo nuo geltonos kortelės Deividui Gineičiui. Vėliau , 78-ą minutę, Gineitis gavo raudoną kortelę ir buvo pašalintas iš aikštės. Tačiau prieš tai „Džiugas“ įmušo dar vieną įvartį: 70-ą minutę Tomas Birškys pataisė nuo virpsto atšokusį kamuolį ir nukreipė jį į vartus. Telšiškiai akivaizdžiai kontroliavo didžiąją rungtynių dalį, tačiau jų pabaigoje atakuoti pradėjo ir „Nevėžis“. To pasekmėje 87-ą minutę Deividas Gražys uždirbo savo komandai vienintelį tų rungtynių įvartį. Tokių kėdainiškių pastangų nebeužteko ir rungtynės baigėsi „Džiugui“ palankiu rezultatu.

Paskutinį kartą telšiškiai pralaimėjo tam pačiam Kėdainių „Nevėžiui“ balandžio pabaigoje. Nuo to laiko „Džiugas“ laimėjo 6 kart ir 2 kart sužaidė lygiosiomis.

Telšių „Džiugas“ – Kėdainių „Nevėžis“ 2-1

LFF I lyga, 16 turas, 2017-07-09

12‘ Rolandas Leščius [1-0]

70‘ Tomas Birškys [2-0]

87‘ Deividas Gražys [2-1]

Sunkiose rungtynėse „Džiugas“ sugebėjo patiesti „Koralą“

Liepos 6d. į Telšius iš Klaipėdos buvo perkeltos LFF I lygos 15 turo rungtynės, kuriose kovėsi Telšių „Džiugas“ bei Klaipėdos „Koralas“. Po įtemptų varžybų paaiškėjo, kad šiek tiek stipresni tądien buvo telšiškiai.

Jau nuo pirmųjų rungtynių akimirkų nei vienai komandai nesisekė diktuoti žaidimo tempo, kamuolys šiek tiek ilgiau užsilaikydavo „Džiugo“ aikštės pusėje, tačiau buvo juntama įtampa. 10-ą minutę Vaidas Viktoravičius neišnaudojo puikios galimybės savo komandai uždirbti pirmąjį įvartį. Tačiau už keliolikos minučių prieš tą patį Viktoravičių buvo grubiai prasižengta ir teisėjas skyrė vienuolikos metrų baudinį, kurį realizavo ir savo komandą į priekį išvedė Vitaliy Polyanskyy.

Antrame kėlinyje kamuolio kontrolę perėmė „Koralas“. Tačiau vien to neužteko, nes nieko daugiau sukurti klaipėdiškiams nebepavyko . Užtat realų šansą kontratakuoti dar turėjo „Džiugas“: Vaidas Viktoravičius vienas prieš vieną išsivarė kamuolį prie „Koralo“ vartų, tačiau jam sutrukdė kamuolį nuo vartų linijos išmušęs gynėjas.

Artimiausios „Džiugo“ varžybos jau liepos 9 dieną prieš Kėdainių „Nevėžį“.

Telšių „Džiugas“ – Klaipėdos „Koralas“ 1-0

LFF I lyga, 15 turas, 2017-07-06

35‘ Vitaliy Polyanskyy [1-0]

OFICIALU: „Džiugą“ papildė naujas vartininkas

Atsivėrus žaidėjų perėjimų langui, „Džiugas“ sulaukė pastiprinimo – Į Telšius atvyksta 22 metų Ronaldas Grižas, kuris sustiprins „Džiugo“ vartininkų grandį. Uteniškis per savo karjerą daugiausia žaidė I lygos klubus – Radviliškio „Lokomotyvą“, „Žalgirį B“, Vilniaus „Vytį“, Palangos „Palangą“ bei priklausė savo gimtojo miesto Utenos „Uteniui“. Linkime Ronaldui įsitvirtinti „Džiugo“ vartuose ir sulaukti kuo daugiau sirgalių simpatijų!

Taip pat jau aišku, jog „Džiuge“ nebežais vos 2 rungtynes I lygoje sužaidęs Skirmantas Rakauskas. Klaipėdiškis jau kuris laikas pluša Klaipėdos „Atlanto“ treniruotėse ir jau spėjo sužaisti UEFA Europos lygos atrankos rungtynėse. Puolėjas „Džiugo“ gretose per 2 sužaistas rungtynes įmušė įvartį ir atliko vieną rezultatyvų perdavimą.

„Džiugas“ namų rungtynėse nepaliko jokių šansų „Šilutei“

Liepos pirmą dieną Telšių miesto stadione vyko Telšių „Džiugo“ ir FK „Šilutės“ akistata. Tai buvo jau keturioliktas Lietuvos Futbolo Federacijos I lygos turas. Rungtynės praktiškai vyko tik į vienus vartus – „Džiugo“ futbolininkai „suvalgė“ „Šilutę“ rezultatu 5-1.

Telšiškių persvara buvo matoma jau nuo pačios rungtynių pradžios. Tai įrodė puiki ataka, kurią 22-ą minutę užtikrintai realizavo rezultatyviausias „Džiugo“ žaidėjas Vaidas Viktoravičius. Antrasis įvartis 39-ą minutę „Šilutės“ vartus pasiekė, kai iš Rolando Leščiaus gavęs ilgą perdavimą per visą aikštę , vartininką vienas pats nuginklavo Edvinas Jasaitis.

Į antrą kėlinį sugrįžę telšiškiai žaidė dar užtikrinčiau. 54-ą minutę pavyzdingai „Šilutės“ gynėjus ir vartininką vienas pats apžaidė bei savo komandai dar vieną įvartį uždirbo Rolandas Leščius. 62-ą minutę lengvu ir taikliu kojos spyriu minią pašėlti užvedė Davydas Arlauskis Tiesa, nepavyko išvengti vienos gynybinės klaidos. 69-ą minutę vienintelį tos dienos „Šilutės“ įvartį įmušo Julius Kasparavičius. 74-ą minutę buvo įmuštas paskutinis tos dienos „Džiugo“ ir jau antras Edvino Jasaičio įvartis. Kamuolys vartus pasiekė Jasaičiui pataisius tolimą, tačiau netikslų savo komandos draugo smūgį. Tai buvo viskas, o „Šilutei“ teko grįžti namo sutriuškintai.
Artimiausios „Džiugo“ rungtynės liepos 6d. prieš Klaipėdos „Koralą“.

Telšių „Džiugas“ – Šilutės „Šilutė“ 5-1