Sugrįžimas į centrinį stadioną pažymėtas pergale

Lietingą gegužės 18 vakarą telšiškiai po ilgos pertraukos pravėrė Telšių centrinio stadiono duris, kuriame „Džiugo“ futbolininkai įveikė Nacionalinės futbolo akademijos jaunimą rezultatu 1:0.

Nors „Džiugas“ pirmajame kėlinyje ne kartą rimtai grasino varžovų vartams, švieslentėje iki pertraukos degė nuliai. Pralaužti jaunųjų varžovų gynybą telšiškiams pavyko tik antrajame kėlinyje – 55 minutę po pakelto kampinio ir sumaišties baudos aikštelėje į savus vartus kamuolį nukreipė varžovų vartininkas Povilas Survila.

Po įvarčio rungtynėse ir toliau netrūko pavojingų epizodų prie abiejų vartų, tačiau „Džiugui“ pavyko išlaikyti persvarą ir iškovoti pergalę rezultatu 1-0. Po šios pergalės telšiškiai pakilo į 8 turnyrinės lentelės poziciją.

Sekančios rungtynės laukia jau gegužės 24 dieną. „Džiugo“ laukia sunki išvyka pas principinį pastarųjų sezonų varžovą – šiemet I lygoje lyderiaujančią Alytaus „Dainavą“.

Pranešimas dėl rungtynių bilietų

Norime džiugiai pranešti, jog pagaliau grįžtame į savo tvirtovę – Telšių miesto centrinį stadioną. Tačiau tai kasmet reikalauja didesnių lėšų jo priežiūrai, profesionalesnės futbolo aplinkos kūrimui bei varžybų organizavimui. Prašome Jūsų supratimo dar ir dėl tikslingos pagalbos komandos palaikymui, ypatingai reikalingo šį sezoną. Visa tai verčia numatyti šiek tiek didesnį varžybų bilieto mokestį – 2,5 EUR. Tačiau tuo pačiu norime pristatyti naujoves, kurias planuojame: prizai rungtynių metu įsigijusiems bilietus, fotosesijos su mylimiausiu komandos žaidėju ar net visa komanda (!) po rungtynių, kur kas didesnė futbolo viešinimo sklaida. Ir tai tik kelios numatomos įgyvendinti idėjos iš daugelio, kurias dar norėtume realizuoti. Prie viso to, prisidedate Jūs! Tad dėkojame už supratimą ir meilę futbolui.

Kartu mes galime kur kas daugiau!

Sezono starte – permainos

Komandos sudėtyje – rokiruotės. „Džiugas“ abipusiu sutarimu nutraukė bendradarbiavimą su broliais Tomu ir Vytautu Birškiais – pastarieji jau kuris laikas nebesitreniruoja su komanda. Tomas Birškys „Džiuge“ rungtyniavo nuo praėjusio sezono starto, o jo brolis Vytautas prie telšiškių prisijungė šio sezono pradžioje. Į pastarųjų vietą jau aktyviai ieškoma naujų žaidėjų.

Prie komandos taip pat nesenai prisijungė legionierius Siyanda Mpetwane. Pietų Afrikos Respublikos pilietis jau spėjo ir pasižymėti įvarčiu rungtynėse prieš Klaipėdos „Koralą“. Technika ir mobilumu pasižymintis žaidėjas rungtyniauja vidurio saugo pozicijoje. Prieš atvykdamas į Lietuvą 21 metų saugas treniravosi „Nike“ akademijoje Pietų Afrikoje, taip pat rungtyniavo itin garsaus Afrikos klubo Kaizer „Chiefs“ jaunimo sistemoje. Linkime žaidėjui pritapti naujoje aplinkoje ir demonstruoti gerą žaidimą.

Rungtynės Kaune susiklostė nesėkmingai

Gegužės 11 dieną „Džiugas“ Kaune susikovė su „Stumbro“ dublerių vienuolike. Aktyviose rungtynėse „Džiugui“ teko pripažinti varžovų pranašumą – rungtynės baigėsi rezultatu 3:1.

Šeimininkai jau antrąją minutę išsiveržė į priekį, kai po gynėjų klaidos „Stumbro“ B žaidėjas liko visiškai vienas prieš vartininką. Tačiau po praleisto įvarčio „Džiugas“ pradėjo spausti varžovus ir kurti pavojingus epizodus. Nors keletą kartų varžovus išgelbėjo vartininkas, 10 minutę po puikios atakos Erikas Vainoras galva nukreipė kamuolį į vartus ir išlygino rezultatą. Po išlyginamojo įvarčio žaidimas po truputį išsilygino, tačiau ir toliau buvo labai atviras. Komandos drąsiai atakavo ir demonstravo akiai patrauklų futbolą. 25-ąją minutę kauniečių vidurio gynėjas atliko pavojingą smūgį į vartus. Nors kamuolį vartininkas atrėmė, tačiau pirmasis prie jo suskubo pirmojo „Stumbro“ įvarčio autorius ir dar kartą nukreipė jį į vartus. 37 minutę už žaidimą ranka teisėjas skyrė 11 m. baudinį į „Džiugo“ vartus. Varžovai ir vėl neklydo – 3:1. Po pertraukos „Džiugas“ bandė gelbėtis ir sukūrė keletą pavojingų momentų, tačiau rungtynių rezultatas nepasikeitė.

Sekančios rungtynės laukia gegužės 18 dieną Telšių centriniame stadione – į Telšius atvyks NFA jaunimas.

Telšiškiai atsitiesė rungtynėse prieš „Koralą“

Gegužės 5 dienos saulėtą popietę Telšių dirbtinės dangos stadione į aikštę žengė Klaipėdos „Koralo“ ir Telšių „Džiugo“ futbolininkai. Nors pirmąjį pusvalandį rungtynės vyko atkakliai, pergalę rezultatu 5:1 iškovojo džiugiečiai. Pastariesiems tai buvo svarbi pergalė po 3 iš eilės patirtų pralaimėjimų I lygoje ir LFF taurėje.

Nors „Koralo“ futbolininkai turnyrinėje lentelėje užimą paskutinė vietą, pirmąjį rungtynių pusvalandį svečiai demonstravo kovingą žaidimą, kuris 26 minutę atnešė vaisių – po aštraus perdavimo iš krašto į „Džiugo“ baudos aikštelę Vitalijus Polianskis kamuolį nukreipė į savus vartus. Tiesa, prieš tai „Džiugas“ neišnaudojo poros itin pavojingų progų. Po praleisto įvarčio telšiškiai įjungė galingesnę pavarą ir dar labiau atakavo varžovų vartus. Klaipėdiečiai persvara ilgai nesidžiaugė – jau 33 minutę rezultatą išlygino „Džiugo“ naujokas iš Pietų Afrikos Respublikos Siyanda Mpetwane, o prieš pat pertrauką 43 minutę Erikas Vainoras „uždarė“ perdavimą iš krašto ir rezultatą persverė „Džiugo“ naudai.

Antrajame kėlinyje vaizdas aikštėje nesikeitė – „Džiugas“ ir toliau kūrė progą po progos, o jau 49 minutę Erikas Vainoras dar kartą nubaudė savo buvusią komandą. 71 minutę po įsimušto įvarčio reabilitavosi ir Vitalijus Polianskis, greitą ataką užbaigęs tiksliu smūgiu. Varžovų triuškinimą 82 minutę užbaigė Erikas Vainoras, įmušęs savo 3 įvartį rungtynėse ir 5 sezone. Po šių rungtynių Erikas tapo rezultatyviausiu „Džiugo“ šio sezono žaidėju.

Sekančios rungtynės laukia Kaune – kovosime prieš Kauno „Stumbro“ dublerių ekipą jau gegužės 11 dieną, 20 valandą. Po išvykos į Kauną laukia sugrįžimas į po žiemos sustiprėjusį ir pasiilgtą Telšių centrinį stadioną. Gegužės 18 dieną 18:30 val. priimsime Nacionalinės futbolo akademijos auklėtinių vienuolikę.

„Džiugas“ po baudinių serijos nusileido „Bangai“.

Balandžio 27 dienos vakarą LFF taurės I etape Gargžduose susitiko Telšių „Džiugo“ ir Gargždų „Bangos“ ekipos. Įnirtingos ir atkaklios rungtynės baigėsi be įvarčių, tad prireikė baudinių serijos, kurioje sėkmingesni buvo „Bangos“ futbolininkai.

Pirmajame kėlinyje abi komandos praktiškai negrasino varžovų vartams, o vieninteliai bandymai smūgiuoti į vartus buvo baudos smūgiai iš baudos aikštelės prieigų. A.Lipskis pasiuntė kamuolį tiesiai į I.Driomovo rankas, o antrajame kėlinyje futbolas daugiausiai vyravo aikštės viduryje.
Per pratęsimą arčiau tikslo buvo svečiai. 104 minutę laiku vartus palikęs I.Driomovas tik akimirka aplenkė Eriką Vainorą ir nutraukė pavojingą ataką, o 107 minutę “Bangos” vartininkas atrėmė smūgį iš baudos aikštelės. Dar po minutės “Bangai” nusišypsojo fortūna – baudos smūgiu iš dešiniojo krašo į baudos aikštelę pasiųstas kamuolys atsimušė į virpstą ir sugrįžo atgal į aikštę.
Kadangi per 120 minučių abiems komandoms taip ir nepavyko pasiųsti kamuolio į vartus, nugalėtoją teko aiškintis mušant vienuolikos metrų baudinius.
Baudinių serijoje “Banga” visus keturis kartus smūgiavo tiksliai, o „Džiugas“ du kartus (trečiuoju ir penktuoju bandymais) pataikė į skersinį, tad šeimininkai baudinių seriją laimėjo rezultatu 4:3 ir privertė telšiškius pasitraukti iš šio sezono LFF taurės kovų.

,,Džiugo“ jaunieji futbolininkai, FK ,,Garliava” 10 metų jubiliejinio vaikų futbolo turnyro nugalėtojai

Balanžio 21 d. FC ,,Džiugas“ 2006 g.m. vaikų komanda ir jos treneris Marius Šluta dalyvavo FK ,,Garliava” 10 metų jubiliejiniame U-12 vaikų futbolo turnyre, kuriame dalyvavo FK Garliava, Baltijos Futbolo Akademija, Šiauliai, FC Džiugas, Baltai-1, Baltai-2. Continue reading „,,Džiugo“ jaunieji futbolininkai, FK ,,Garliava” 10 metų jubiliejinio vaikų futbolo turnyro nugalėtojai“

„Džiugas“ patyrė antrą nesėkmę iš eilės

Balandžio 22 dienos vakare telšiškiai sostinės LFF stadione susikovė su Vilniaus „Vyčiu“. Kaip ir buvo prognozuota, rungtynės buvo įtemptos, tačiau „Džiugui“ baigėsi nesėkmingai. Pergalę rezultatu 2-1 iškovojo šeimininkai.

Rungtynės prasidėjo apylygiai, nei vienai komandai neturint ryškesnės persvaros, tačiau pirmą progą susikūrė vyčiai – J. Moroz smūgį atrėmė Ronaldas Grižas. Vėliau žaidimas ir toliau klostėsi apylygiai, daugiausiai aikštės viduryje, tačiau pavojingų progų iš esmės daug nebuvo. Tiesa, pačioje kėlinio pabaigoje šeimininkai turėjo dar vieną progą išsiveržti į priekį – geroje pozicijoje atsidūręs N. Misiuk kiek uždelsė su smūgiu ir šis buvo nesėkmingas.

Jau pačioje antrojo kėlinio pradžioje vilniečiai už neatidumą buvo nubausti – po puikaus reido iš krašto 52 minutę įvartį „Džiugui“ įmušė Erikas Vainoras. Deja, persvaros ilgai išlaikyti nepavyko –  tolimą smūgį į Ronaldo Grižo ginamų vartų tinklą pasiuntė brazilas Patrik Oiaran. Dar po dešimties minučių baudos aikštelėje neatidžiai sužaidęs telšiškių gynėjas pargriovė N. Misiuk, o teisėjas nedvejodamas skyrė 11 m. baudinį, o įvartį pelnė Mantas Makutunovičius. Per likusį laiką svečiams iš Žemaitijos sostinės daugiau nieko sukurti nepavyko.