ISTORIJA

????
????

Džiugas (arba Telšys) – žemaičių padavimų personažas, siejamas su Džiugo kalnu šalia Telšių. Padavimuose minimas kaip milžinas, supylęs kalną. Kitur pasakojama, kad Džiugas buvęs didvyris, įkūręs Telšius, iškasęs Masčio ežerą, kovojęs su kryžiuočiais. Sakoma, kad jis buvęs toks galingas dėl velnių pagalbos. Jis galėdavęs su kuoka išmušti didžiausius priešų būrius, su šaknimi išrauti didelius medžius. O be galingo mitologinio personažo „Džiugas“ sporte jau turi realią istoriją.

Sporto asociacija „Džiugas“ buvo įkurta 1923 11 02, ji vienijo Telšių futbolo ir krepšinio mėgėjus, rūpinosi šių sporto šakų plėtra Telšiuose. Šiuos įkūrimo metus galime vadinti “Džiugo” gyvavimo pradžia Telšių sporte. Jau 1924 m. Telšiuose buvo ne viena futbolo komanda. “Džiugas” sustiprėjo 1926 m. susijungęs su kitu klubu – Laimute. Tada turėjo 145 narius, klubo v-bos pirmininkas buvo S. Lukošius. Pirmąsias futbolo rungtynes “Džiugo” komanda žaidė 1927 06 12 su vietos Lietuvos dviračių s‑gos komanda (2:2). Futbolininkai laimėjo I-ąjį Žemaitijos čempionatą (1935). Komandoje žaidė J. Šlyžius, vėliau išgarsėjęs futbolininkas, knygos Futbolas autorius (1957). Žemaitijos čempionų vardus futbolininkai pelnė ir 1936, 1937, kai apygardos pirmenybėse žaisdavo Mažeikių, Skuodo, Tauragės ir Plungės komandos. Pirmąsias tarptautines rungtynes jie žaidė 1938 su Latvijos Olimpija ir laimėjo 2:1. Sekančių rungtynių 1944 m. „Džiugas“ taip pat nepralaimėjo, kai žaidė su vokiečių karo ligoninės rinktine (2-2). 1943-44 futbolo komandoje žaidė vėliau žymūs krepšininkai K. Petkevičius, J. Nakutis, stalo teniso treneris V. Giedraitis, į JAV vėliau pasitraukęs krepšininkas ir treneris V. Grybauskas. 1942 pirmą kartą Lietuvos čempionate dalyvavo ir “Džiugo” krepšininkai. 1946 m. „Džiugas“ susijungė su „Žalgirio“ draugija. Ilgą laiką žaidė I ir II lygoje, po Nepriklausomybės atgavimo iškrito į dar žemesnes lygas, 1992-93m. Lietuvos III lygos čempionate dar kartą tapo čempionais, kol 1995 m. iširo.

2013 m. sausio mėn. susibūrusi Telšių futbolo bendruomenė, kuri matydama futbolo sąstingį mieste nusprendė imtis pokyčių ir pradėjo projektinę veiklą. Iniciatyvinę grupę sudarė: komandos vedlys M. Armalis, futbolo treneriai, kurių aktyviausias A. Kveinys, tėvų atstovai I. Kuprijanovienė, G. Keliauskas, G. Jankauskas, Telšių futbolo federacijos prezidentas L.Dunauskas, sporto mylėtojas V.Butkus. Taip pat padėjo TSRC dir. J.Simanauskas, Telšių sporto taryba. Atlikę situacijos analizę, įvertinę futbolo potencialą mieste, galiausiai pristatę futbolo pokyčių projektą šie žmonės įtikino Telšių miesto tarybą pritarti naujos įstaigos atsiradimui, o restruktūrizavus Telšių sporto ir rekreacijos centrą, perkelti futbolo skyrių į naują įstaigą.

Taigi 2014 m. balandžio 1 d. buvo įkurta naujoji įstaiga VšĮ “Telšių futbolo ateitis”, kuri nusprendė savo komandas vadinti, vystyti ir varžybose dalyvauti FC “Džiugas” vardu.

Pavadinimų kaita
• 1923 m. – Džiugas Telšiai
• 1946 m. – Žalgiris Telšiai
• 1990 m. – Džiugas Telšiai
• 2014 m. – FC „Džiugas“ ( priklauso VšĮ „Telšių futbolo ateitis“)

????

20140908_114843

SUKURKIME NAUJĄ ISTORIJĄ KARTU!