„Džiugo“ sezono apžvalga

Spalio 21 dieną sužaidę paskutines rungtynes su Klaipėdos „Koralu“ telšiškiai užsitikrino 5 vietą turnyrinėje lentelėje ir paskutinį kartą šį sezoną palepino savo sirgalius gražiais įvarčiais ir gražia pergale. Jūsų dėmesiui pateikiame šio sezono apžvalgą ir įdomiausius faktus.

Įtempta pradžia

„Džiugui“ šio sezono startas toli gražu nebuvo lengviausias. Turnyrą pradėję pralaimėjimu „Stumbro B“ ekipai, telšiškiai per pirmąsias 7 rungtynes iškovojo vos 1 pergalę, 3 kartus sužaidė lygiosiomis ir patyrė 3 pralaimėjimus. Nors „Džiugas“ per pirmąsias 7 rungtynes įmušė net 16 įvarčių ir praleido 15, komandos rezultatai sirgalių tikrai nedžiugino.

Nepralaimėtų rungtynių serija

Gegužės pabaigoje po nesėkmingo starto iš komandos vyr. trenerio pareigų pasitraukus Deiviui Kančelskiui, prie komandos vairo stojo asistentu dirbęs Vijūnas Vasiliauskas. Jau sekančiose rungtynėse „Džiugas“ įveikė „Trakų B“ ekipą rezultatu 1:0, ir kaip paaiškėjo veliau, tai buvo net 11 nepralaimėtų rungtynių serijos pradžia. Iš 11 rungtynių net 8 kartus pergalę šventė telšiškiai, o lygiosios buvo pasiektos su šio sezono I lygos čempione FK „Palanga“ bei 4 vietą užėmusia Alytaus DFK „Dainava“.

Kova dėl medalių

„Džiugas“ po nesėkmingos sezono pradžios sugebėjo sugrįžti į kovą dėl medalių ir turėjo visas galimybes savo rankose. 28 ture „Džiugas“ dėl 3 vietos kovėsi su tiesioginiu konkurentu „DFK Dainava“, pralaimėjo rezultatu 1-0 ir praktiškai prarado galimybes iškovoti prizinę vietą. Tiesa, situacija „Džiugui“ galėjo būti kiek lengvesnė, jei telšiškiai atitinkamai 25 ir 26 turuose namie būtų įveikę turnyrinėje lentelėje kur kas žemiau esančias ekipas – Tauragės „Taurą“ (0:0) bei FK „Panevėžį“ (2:5).

Penktoji vieta

„Džiugas“ įvykdė savo tikslus patekti į pirmąjį penketuką ir trečiajame savo sezone I lygoje iškovojo būtent penktąją vietą. „Džiugas“ pirmajame savo sezone iškovojo 10 vietą, o praėjusiame sezone – 7 vietą. Telšiškiai per 28 sužaistas rungtynes iškovojo 14 pergalių, 8 rungtynes sužaidė lygiosiomis ir patyrė 6 pralaimėjimus bei surinko 5 taškų. „Džiugas“ įmušė 56 įvarčius, o praleido 35, tad sezoną pabaigė su solidžiu įmuštų-praleistų įvarčių skirtumu (+21)

Naujokų indėlis

Šiame sezone blizgėjo prieš sezoną ir įpusėjus sezonui komandą papildę naujokai. Tomas Birškys įmušė 12 įvarčių, Edvinas Jasaitis pridėjo 6, o gynėjas Vitalijus Polianskis prie komandos pergalių prisidėjo 4 įvarčiais. Sezonui įpusėjus komandą itin sustiprino ir vartininkas Ronaldas Grižas, įsitvirtinęs startinėje sudėtyje ir tapęs sirgalių numylėtiniu, bei krašto gynėjas Konstantin Shults, užtikrintai rungtyniavęs gynybos linijoje.

Rezultatyvumas

Komandą į pergales, kaip ir tikėtasi, vedė Vaidas Viktoravičius – praėjusio sezono rezultatyviausias „Džiugo“ žaidėjas nenuvylė ir šiemet. Per pirmąsias 6 rungtynes Vaidas įmušė net 8 įvarčius ir demonstravo puikią sportinę forma, nors komandai ir nesisekė, tačiau įpusėjus sezonui puolėjas prarado vietą startinėje vienuolikėje ir vėl prabilo sezono pabaigoje – tuo galėjo įsitikinti Klaipėdos „Koralas“, kuriam Vaidas Viktoravičius paskutinėse sezono rungtynėse įmušė 3 įvarčius, tapdamas antru rezultatyviausiu turnyro žaidėju su 16 įvarčių per 27 rungtynes. Rezultatyviai rungtyniavo ir Tomas Birškys, per 27 rungtynes įmušęs 12 įvarčių. Kartu sudėjus Vaidas ir Tomas įmušė puse komandos įvarčių šį sezoną – 28 iš 56.

Sirgalių indėlis

Kaip ir tikėtasi, didelį vaidmenį šį sezoną vaidino ir prie komandos pergalių itin prisidėjo komandos sirgaliai, kurie lydėjo komandą net į tolimiausias išvykas. Klubas džiaugiasi, jog mūsų sirgaliai yra girdimi ne tik Telšių stadione, bet ir kituose šalies stadionuose! Klubas nuoširdžiai dėkoja sirgaliams ir kviečia kartu laukti sekančio sezono!