Telšių rajono savivaldybėje įvyko susitikimas su Telšių rajono savivaldybės meru Petru Kuizinu
https _blueprint-api-production.s3.amazonaws.com_uploads_card_image_792794_ce435625-830f-47fb-8fce-6883c1f792c6

Gruodžio 13 d. Telšių rajono savivaldybėje įvyko susitikimas su Telšių rajono savivaldybės meru Petru Kuizinu ir Telšių apskrities futbolo federacijos (TAFF) prezidentu Mindaugu Bondauskiu bei VšĮ ,,Telšių futbolo ateitis” direktoriumi Martynu Armaliu.Susitikimo metu kalbėta apie sėkmingai įgyvendintus Telšių rajono futbolo pokyčius, nuveiktus darbus, futbolo viziją ir plėtrą rajone. Prisiminta spręstina problema dėl Telšių miesto centrinio stadiono apšvietimo įrengimo. Išsprendus minėtą problemą, stadione galėtų kasmet organizuoti tarptautines aukščiausio lygio rungtynes, TAFF prezidentas, einantis ir Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Vykdomo komiteto nario pareigas, garantavo, kad renginiai tikrai atkeliautų į miestą, prisiminta geroji patirtis iš jau sėkmingai įgyvendintų svarbių LFF renginių. Meras pažadėjo, kad miestui pagaliau šiemet užbaigus svarbius Telšių kultūros centro ir Arenos projektus, grįš prie šio klausimo ir siūlys stadiono apšvietimo finansavimą traukti į 2019 metų savivaldybės biudžetą.

TAFF prezidentas taip pat pristatė naują unikalų LFF sprendimą dėl vaikų ugdymo ir kokybės gerinimo ilgalaikėje perspektyvoje. LFF investuoja į vienos geriausių pasaulyje laikomos Briuselio “Anderlecht” vaikų ir jaunių futbolo ugdymo programą ir metodiką, kuria nemokamai galės naudotis nustatytus kriterijus atitinkantys klubai. Be to, 3 metus vykstančios programos metu aukščiausio lygio specialistai organizuos nuoseklius kursus ir mokymus.

Telšių FC “Džiugas”, atitinkantis pilną klubinės “piramidės” sistemą, atrinktas tarp 20 Lietuvos klubų dalyvauti minėtoje programoje, tačiau privalo turėti ir deleguoti techninį direktorių žinioms įsisavinti. LFF pasirengusi finansuoti 50 proc. techninio direktoriaus atlyginimo, o Savivaldybės paprašyta prisidėti likusia dalimi šiam etatui įsteigti FC “Džiuge”.

Treneriai užima ypatingą vaidmenį visose futbolo piramidės dalyse ir yra svarbiausia grandis žaidėjų ugdymo procese. Jie privalo žinoti pagrindinius futbolo principus ir naujausias tendencijas, kuo tenka pripažinti Lietuva iki šiol negali pasigirti, o specialistų tikrai labai trūksta. Techninio direktoriaus vaidmuo bus perteikti šiuolaikiškus standartus į FC “Džiugas” ugdymo procesą ir pakelti trenerių profesionalumo lygį. Telšių rajono meras vienareikšmiškai pritarė šiam perspektyviam sprendimui ir sieks, kad papildomų lėšų etatui būtų skirta. Nevalia atsisakyti tokios galimybės, vedančios tobulėjimo link, – sakė rajono vadovas.

Mindaugas Bondauskis taip pat perdavė žinią, kad šiemet griežtinamos LFF licencijavimo taisyklės, o norintys dalyvauti LFF I lygos čempionate, Klubai privalės užtikrinti ne mažesnį kaip 65 000 € komandos biudžetą, turėti techninį direktorių, ugdymo programą ir kt. Martynas Armalis patikslino, kad jau 4 metus organizuojant komandą, nekalbant apie norą lyderiauti, o siekiant suburti konkurencingą sudėtį, komandai reikalingas 100-120 tūkst. € biudžetas. Šiemet į I lygą ateina net 3 nauji dalyviai iš regiono Šiauliai, Mažeikiai ir Kretinga, kurių konkurencija jaučiama jau šiandien, todėl su finansavimu, kuris reprezentacinei komandai iš Telšių rajono savivaldybės buvo skirimams iki šiol (šiemet 35 tūkst. €),– klubas nebėra pajėgus dalyvauti LFF I lygos čempionate. Artimiausiu metu Telšių rajono valdžiai reikės dėl to apsispręsti. Savivaldybės lėšos turi didžiulę reikšmę reprezentacinės komandos gyvavimui, o bendrai renkamas biudžetas įtakoja atitinkamus rezultatus, nuo to priklauso ir rėmėjų, gerbėjų požiūris bei palaikymas. Susitikimo dalyviai reziumuodami sakė,– svarbiausia, kad futbolas Telšių regione augtų ir stiprėtų.

 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

thời trang trẻ emWordpress Themes Total Freetư vấn xây nhàthời trang trẻ emshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữHouse Design Blog - Interior Design and Architecture Inspiration