FC ,,Džiugas“ 2017 m. sezonas

Prisiminkime, kaip klostėsi sezonas ir kas jame įvyko įdomaus.

Vyrai.

„Piramidės viršūnėje“ pagrindinė FC „Džiugo“ vyrų komanda įvykdė savo tikslus patekti į TOP5 ir trečiajame savo sezone I lygoje iškovojo būtent 5-ąją vietą. „Džiugas“ pirmajame savo sezone 2015 m. iškovojo 10 vietą, o praėjusiame – 7 vietą. Šiemet telšiškiai per 28 sužaistas rungtynes iškovojo 14 pergalių, 8 rungtynes sužaidė lygiosiomis ir patyrė 6 pralaimėjimus bei surinko 50 taškų. „Džiugas“ įmušė 56 įvarčius, o praleido 35, tad sezoną pabaigė su solidžiu įmuštų-praleistų įvarčių skirtumu (+21). 

Spalio 21 dieną sužaidę paskutines rungtynes su tiesioginiu varžovu dėl 5 vietos mūsiškiai atsisveikino su sezonu gerokai palepindami savo sirgalius gražiais įvarčiais ir skambia pergale svečiuose net 6:1 sutriuškindami Klaipėdos “Koralą”. Rungtynėse hat-tricką įmušęs Vaidas Viktoravičius antrus metus iš eilės tapo rezultatyviausias komandos žaidėju (viso sąskaitoje 16 įvarčių). Daugiausia rezultatyvių perdavimų atliko  Andrius Lipskis, kuris išrinktas ir fanų mylimiausiu žaidėju.

“Džiugas“ po nesėkmingos sezono pradžios sugebėjo sugrįžti į kovą dėl medalių ir turėjo visas galimybes savo rankose. Gegužės pabaigoje prie komandos vairo stojus iki tol asistentu dirbusiam Vijūnui Vasiliauskui „Džiugas“ 8-ąjame ture įveikė „Trakų B“ ekipą rezultatu 1:0, o kaip paaiškėjo vėliau, tai buvo net 11 nepralaimėtų rungtynių serijos pradžia, kuri tęsėsi iki liepos mėn. Iš 11 rungtynių net 8 kartus pergalę šventė telšiškiai, o lygiosiomis sužaista su lygos čempione FK „Palanga“ bei Alytaus DFK „Dainava“.

Bene lemtingomis kovoje dėl medalių tapo 28 turo rungtynės, kuriose prieš tą pačią Dzūkijos komanda džiugiečiai po garbingos kovos pralaimėjo 1:0 ir likus dviem turams prarado realias galimybes iškovoti prizinę vietą. Sezono pabaigoje būtent Alytus ir Vilniaus “Vyčio” komanda buvo tiesioginiai telšiečių konkurentai kovoje dėl 3-iosios vietos.

Kaip ir tikėtasi, didelį vaidmenį šį sezoną vaidino ir prie komandos pergalių itin prisidėjo komandos sirgaliai, kurie lydėjo komandą net į tolimiausias išvykas. Klubas džiaugiasi, jog mūsų sirgaliai yra girdimi ne tik Telšių stadione, bet ir kituose šalies stadionuose! Daugelio „senųjų“ Lietuvos klubų sirgaliai nustebusiai didžiuojasi mūsų fanais!

Vaikai.

VšĮ „Telšių futbolo ateitis” šiuo metu Telšiuose ugdo jau per 230 jaunųjų futbolininkų, kurie sudaro 14 grupių (2014 m. – 160 vaikų). Mažiausiųjų grupė 2012 g.m. ir jaunesni(U-6), o vyriausi – 1999 g.m. vaikinai (U-19). Taip pat šiemet nauja tai, kad formuojamos dviejų amžiaus grupių merginų komandos.

Per šiuos metus įgyvendinta ne vienas turnyras ir futbolo šventės. Vienas didžiausių ir sėkmingiausių – tarptautinis turnyras, „TELŠIAI CITY CUP”-2017, kuriame dalyvavo komandos iš Čekijos, Lenkijos, Latvijos ir Lietuvos, iš viso per 400 jaunųjų sportininkų. Taip pat šiemet kartu su LFF pirmą kartą Telšiuose įgyvendintas projektas „LIVE YOUR GOALS” 1 – 4 klasių mergaičių futbolo festivalis, kuriame dalyvavo per 150 dalyvių. Ne mažiau įsimintinas renginys – Telšiuose pirmą kart istorijoje suorganizuotos U-21 Europos čempionato atrankos oficialios rungtynės, kuriose Lietuvos rinktinė 3:0 nugalėjo Farerų salų komandą. O jeigu stadionas turėtų apšvietimą ir nereikėtų rungtynių laiko derinti prie vasaros laiko, ką gali žinoti – galbūt ateityje Telšiuose išvystume Ispanijos, Vokietijos ar Anglijos talentų rinktines?

Sėkmingai pravesti tradiciniai rėmėjų vardo turnyrai „Tichė Kids“, „Autoarka taurė“, „K.U. Germanto lobis“ 3×3 šeimų futbolo festivalis, kartu su TAFF vykdomas projektas suaugusiems „Žemaitijos taurė“, vyko kasmetinio FC „Džiugas CUP-2017“ turnyrų serija ir kt. renginiai.

Be šių didžiausių metų projektų mūsų klubo vaikų komandos 2017 m. LVJFA čempionate startavo aštuoniose amžiaus grupėse su 10-imi komandų.

7×7 dalyvavo dvi 2008 g.m.  grupių komandos ir viena 2007 g.m. komanda, treneris Andrius Lipskis.

Šio formato čempionate geriausią rezultatą pademonstravo 2008 (U-10) g.m. pirmoji komanda, kuri Vakarų/Šiaurės regione iš 16 komandų pogrupyje iškovojo 2-ąją vietą ir nedaug trūko, kad būtų patekę į Lietuvos finalinį etapą.

9×9 formato čempionate dalyvavo dvi 2006 g.m. (U-12) vaikų grupės, treniruojamos Mariaus Šlutos ir Algirdo Kveinio. Šio amžiaus grupėje sėkmingai pasirodė trenerio M. Šlutos auklėtiniai, kurie pateko į finalinį etapą ir iškovojo 7 vietą.

11×11 I lygos čempionate dalyvavo keturios mūsų miesto komandos: 2003 (U-15), 2004 (U-14 g.m., treneris V.Vasiliauskas, 2001 g.m., treneris Algirdas Kveinys ir gimę 1999 g.m., treneris Arvydas Štramaitis.

Šio formato varžybose A.Kveinio auklėtiniai turnyrinėje lentelėje surinko 32 taškus, tiek pat, kiek ir antroje vietoje esanti Tauragės FK ,,Tauras”. Tačiau dėl tarpusavio sužaistų rungtynių prastesnio santykio, mūsų komandai teko tenkintis trečiąja vieta.

Ir pirmą kartą mūsų klubo 2003 g.m. komanda dalyvavo Elitinėje lygoje, kuri vaikų futbole pripažįstama kaip aukščiausio rango varžybos. Nors rezultatai ir nebuvo patys geriausi, bet jaunimas įgijo didžiulę žaidybinę patirtį.

Klubas dar kartą nuoširdžiai dėkoja rėmėjams, partneriams, kurie padeda vystyti futbolą Telšiuose ir kurių dėka mes galime kasmet siekti vis geresnių rezultatų bei garsinti mūsų miestą!

Kviečiame kartu laukti sekančio sezono ir pažadame visiems dar kietesnę žemaitišką kovą 2018 m. Bus jėga – mes geriausi !