Davydas Arlauskis: „Stengsimės apginti nugalėtojų vardą ne žodžiais, o savo darbais aikštėje“

Telšių „Džiugo“ komanda šį tarpsezonį buvo viena iš labiausiai minimų ekipų Lietuvos futbolo pasaulyje. Klubo vadovams teko ilgai svarstyti ką pasirinkti – riziką ir eiti rungtyniauti į aukščiausią šalies divizioną ar stabilumą ir likti rungtyniauti I lygoje. Vadovybė pasirinko pastarąjį variantą ir viltis į A lyga nukėlė kitiems metams. Tačiau visą pasaulį, tuo pačiu ir futbolą sustabdžiusi dabartinė situacija nežinomam laikui nukėlė ateinančio sezono pradžią. Sportuoti iš namų šiuo metu privesti ir „Džiugo“ futbolininkai, o komandos kapitonas Davydas Arlauskis sutiko atskleisti esamas komandos peripetijas.

Kaip sekasi pasiruošimas sezonui?

Į pasiruošimo procesą galima žvelgti dvejopai, greitai susirinkome į pirmąsias treniruotes ir anksti pradėjome ruoštis sezonui. Turėjome rungtynių su stipriais varžovais, kurios mums davė tikrai labai daug naudos. Nors dar tiksliai nežinojome kurioje lygoje žaisime pasiruošimas vyko sklandžiai. Aišku, iki to momento kai užklupo nelemtas virusas.

Kaip pasikeitė komandos atmosfera kai sužinojote, kad klubas A lygoje nežais?

Sunku atsakyti į šį klausimą, manau reiktų klausti visų atskirai, bet manau, jog komandinei dvasiai tai didelės įtakos nepadarė. Nes manome, kad kol kas nesame tinkamai pasiruošę atstovauti savo miestui aukščiausiame lygyje. O pralaimėti dideliais skirtumais bei liūdinti sirgalius taip pat nesinori.

Kokia komandoje atmosfera – visgi yra daug naujokų, ar lengvai pritapo jie prie komandos?

Tarp naujokų ir senbuvių tikrai vyksta puikus bendradarbiavimas. Jie puikiai žino ko čia atvyko ir kokie komandai yra keliami tikslai, tai problemų jokių neiškyla. Komandos tikslas yra žaisti futbolą ir laimėti. O kaip pavyks vieniems ar kitiems prisitaikyti pamatysime tolimesniame etape.

Praeita sezoną individualiai sužaidėte turbūt vieną geriausių sezonų karjeroje, kas tai nulėmė?

Praeitas sezonas buvo sėkmingas ne man, jis buvo sėkmingas visai komandai, klubui bei miestui. Dėl mano gero žaidimo didelis indėlis tenka visiems komandos nariams. Visi žaidėme kaip vienas kumštis, žinojome sezono tikslą ir jį išpildėme. Kaip sakoma, vienas lauke ne karys.

Praėjusį dukart buvote išrinktas mėnesio I lygos žaidėju, ko prieš tai to niekam nebuvo pavykę padaryti. Ar šie apdovanojimai pridėjo motyvacijos?

Tiesiog sekdavosi visiems ir man tuo pačiu. Gal atsidurdavau tinkamu laiku tinkamoje vietoje, tiesiog nežinau. Apie kažkokius apdovanojimus ar dar ką panašaus negalvojau, tikslas būdavo laimėti ir mums tai pavykdavo. Aišku malonu, kai specialistai tave pastebi ir išrenka geriausiu, bet kaip jau minėjau ne vieną kartą, svarbiausia buvo komandos rezultatai.

Sakoma, jog iškovoti titulą yra lengviau negu jį išsaugoti. Ar tikitės apginti nugalėtojų vardus?

Mes tą žinome ir be abejo stengsimės apginti nugalėtojų vardą ne žodžiais, o savo darbais aikštėje. Neužmirštame ir to, kad mums labai padeda dvyliktas komandos žaidėjas – mūsų puikieji sirgaliai.

Kaip minėjau, komandoje yra daug naujokų. Kaip manote, ar jie sugebės tinkamai pakeisti išvykusius komandos narius?

Komandos senbuviai stengiasi padėti, kad jie čia jaustųsi kuo geriau ir kuo greičiau pritaptų prie komandos. Stengiamės jiems padėti suprasti mūsų žaidimo braižą, mūsų komandos etiketą, komandos tradicijas. Jei įsiklausys trenerio nurodymų ir dirbs išvien su komanda, manau gausis puiki „kapela“. Kaip sakoma, pakeičiamų nėra.

Ar pačiam asmeniškai norisi save dar išbandyti A lygoje, vis tik ne vienerius metus ten praleidai?

Be abejo, visada yra noras save išbandyti pačiame aukščiausiame lygyje ir manau, jog laiko yra dar pakankamai. Žinoma, aukštesnis lygis reikalauja maksimalaus darbo, didžiulės koncentracijos bei noro siekti rezultatų. Bet aš to nebijau ir jei tik reikės, esu visada pasiruošęs žengti į A lygos arenas.

Jeigu „Džiugas“ būtų A lygoje, kaip manai, ar būtumėte sugebėję priešintis A lygos senbuviams?

Žinoma, lengva nebūtu, vien atsižvelgus į šių komandų biudžetus, statistikas, žaidėjų lygį. Norint įnešti bent kiek kovos turėtume pasistiprinti keliais aukštesnio kalibro žaidėjais.

Kaip vyksta treniruočių procesas karantino metu?

Kiekvienas turime asmenines programas ir pagal jas treniruojamės namų sąlygomis.

Ko palinkėtum „Džiugo“ sirgaliams?

Mūsų sirgaliai yra patys kiečiausi ir tai visiems įrodė. Palinkėčiau jiems visiems stiprybės, atsidavimo komandai, būti su mumis bet kokiu momentu, nes mums daug kartų yra lengviau žinant, kad turim šalia sirgalius. Tik jūs mums padėjote sunkiose akimirkose, tik jūsų skanduotės mums neleido palūžti sudėtingais rungtynių momentais, tik jūsų laimingi veidai mus vertė dar labiau stengtis ir žinoma dalelė iškovoto trofėjaus priklauso būtent jums.